Nejznámější český spisovatel, Michal Viewegh, se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. V knižní novince se tradičně odráží jeho humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami.

Hlavní postavou v novele Family Frost je zkrachovalý restauratér, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič.Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem.

Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?

Knihu Muž a žena od Michala Viewegha mohou v naší soutěži vyhrát 3 soutěžící. Soutěžit bylo možné do středy 6. června 2018 20:00 hod.

Nápovědu najdete zde.

Výherci: H. Zadinová, R. Vostrčilová, M. Kupková

Foto: pixabay.com/455992; www.knizniklub.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.