Únor je ideální měsíc k provedení očistných procedur ledvin a močového měchýře. Ledviny je třeba posilovat, omezit alkohol, kávu, nedostatek pohybu a stres. Nezapomínejme, že ledviny jsou základním orgánem určujícím délku života.

Nedostatečná činnost ledvin se projevuje hromaděním odpadních látek v krvi, které by měly být z těla odstraněny. Tento stav se nazývá urémií a projevuje se mnoha symptomy jako jsou bolesti hlavy, závratě, zvracení, křeče, zrakové potíže, typicky zapáchající dech a bolesti v bedrech. Pokud vás často trápí angíny, trpíte záněty čelních dutin a bolestmi kolen, tělo vás upozorňuje na fakt, že s ledvinami není něco v pořádku.

Důležité je dodržovat pitný režim. Doporučuje se pít teplé nápoje a zároveň se vyhýbat nezdravému jídlu a pití. Ideální je popíjení ledvinového čaje během dne. Doplňte do jídelníčku kořenovou zeleninu, cibuli, fenykl, zelí, kapustu, červenou řepu, pórek… Ideální je také kvašená zelenina a kysané zelí. Pozor byste si měli naopak dát na koření, čokoládu, kakao, sladkosti, tavené sýry, bílý cukr, uzeniny a chipsy.

Ledviny mají rády teplo, dávejte si proto pozor na to, co si oblečete. Důležité je mít v teple hlavně nohy, bedra a krk. Po večerní koupeli si navlečte bavlněné ponožky, zabalte se do deky a uvařte si zázvorový čaj. Je to snadné, pár plátků zázvoru stačí zalít horkou vodou, nechat několik minut vyluhovat, a poté dochutit citronem a medem. Když si k popíjení čaje pustíte pěkný film, bude vaše léčba velmi příjemná.

Foto: pixabay/congerdesign