Horké dny jsou tu a s nimi i novinky v dekorativní kosmetice. Co se tedy bude nosit toto léto a co rozhodně nesmí chybět ve vaší koupelně?

Letní líčení bývá, oproti tomu zimnímu, dosti odlehčené. I letos platí, že méně je více. Základem by mělo být dobré krytí – tedy čistá pokožka bez viditelných kazů. V tomto případě je úplným základem dobré čištění pokožky, nejlépe ráno a večer. Make-up volte hydratační, lehčí konzistenci, nebo se spokojte s BB či CC krémem, který kryje ale nezatíží, což je benefit především pro problematickou pokožku. Když je základ položen, navázat můžete ještě bronzerem, který kraluje i letošní sezoně. Nebo použít tvářenku.

BB krém Anew, Avon, 250 Kč

Limitovaná edice rozjasňovačů, Machinist Highlighting Duo, NYX Professional Makeup, 319 Kč

Rty by, stejně jako pokožka, měly především zářit zdravím. Doporučuji proto pravidelné použití peelingu na rty, který odstraní suchá místa a připraví rty na nanesení rtěnky či lesku. Rtěnky letos převládají v perleťových odstínech, ale ze scény nemizí ani oblíbená rudá.  Pokud vyznáváte spíše lesky, hydratační jsou ty pravé, pozor na lepivé kousky, které na rtech vadí.

Peeling na rty, Alcina, 270 Kč

SuperStay Ink Crayon rtěnka v tužce, Maybelline, 200 Kč

A oči? I tady letí metalické tóny, ale nemusí být nutně zlaté či bronzové, taková modrá vypadá k vyletněnému outfitu a opálené pleti skvěle. Jestli sáhnete po lince nebo ne, je jen na vás, trendům se nebudete protivit ani v jednom případě. A pak už stačí jen dotáhnout dobrou řasenkou a je hotovo…

Krémové stíny Artist, Avon, 159 Kč

Řasenka Sexy Pulp, Yves Rocher, 385 Kč

foto: depositphotos.com/prometeus

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.