Na počátku března vyhlásilo Středisko volného času Kroužky tzv. Tvořivou soutěž napříč všemi svými výtvarnými, keramickými a tvořivými kroužky. Přihlásilo se velké množství škol z celé republiky i ze Slovenska. Vítěze už sice Kroužky znají, zatím si ale výsledky nechávají pro sebe.

„Kroužková“ Tvořivá soutěž má již několikaletou tradici, nikdy se ale nekonala v takovém měřítku jako nyní – má totiž nejen celorepublikovou, ale i zahraniční účast. Letos byla rozdělena na dvě hlavní kategorie: Kresby a malby a Keramické a prostorové práce. Ta první byla vyhlášena na téma Kouzelný vesmír, a to u příležitosti 50. výročí přistání prvního člověka na Měsíci. Keramické výrobky byly naopak inspirovány Světem řek, moří a oceánů.

Nejen ty výherní, ale zcela všechny soutěžní výtvory – od obrázků, přes 3D modely a keramické plastiky až po zajímavé umělecké kousky – budou vystaveny pro veřejnost na dvou místech zároveň. Kresby a malby si lze prohlédnout v budově Magistrátu hl. města Prahy, keramika a prostorové práce o kousek dál, na Staroměstské radnici.

Výstava na obou místech bude sice přístupná už od pondělí 6. května, slavnostní vernisáž je v plánu až po svátečním volnu – tedy na 9. května. Od 11.00 se bude konat ve vstupní hale Magistrátu hl. města Prahy, za přítomnosti několika významných hostů. Lze se setkat se zástupci Magistrátu i některými soutěžícími. Drobné občerstvení zajištěno.

Vstup na výstavu i vernisáž je zdarma. Výstava na Magistrátu i Staroměstské radnici bude otevřena denně. Více informací najdete webu nebo na Facebooku.

Foto: krouzky.cz

 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.