Nastává období, kdy každého kolem nás pomalu skolí nějaká ta chřipka, a už jen vyčkáváme, kdy si ukáže palcem na nás. Naše imunita na podzim více než kdy jindy bojuje s nájezdy nepřátelských organismů. I obyčejná rýma dokáže vzít „vítr z plachet“, chybí nám energie a je pro nás téměř nadlidský úkol vstát ráno do práce a normálně fungovat. Nastartujte svůj imunitní systém s kvasničnými betaglukany. Jejich kvalitním zdrojem jsou doplňky stravy Betaglukan FORTE a Betaglukan IMU, které je možné vyhrát v soutěži.

„Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D.

Čisté betaglukany se získávají z kvasnic, obilovin, jako je oves a ječmen, z různých druhů hub a mořských řas. Jako Evropanům jsou nám historicky nejbližší betaglukany z kvasnic, které se zde používají k výrobě piva nebo chleba. O původ ale tolik nejde. Aby mohl  betaglukan v organismu dostatečně působit, je nutné, aby byl z těchto zdrojů správně izolován a vyčištěn – hotový přípravek by měl mít čistotu alespoň 70 %. Platí přitom, že čím vyšší je procento čistoty, tím je pro lidské tělo užitečnější.

Doplňky stravy Betaglukan FORTE a IMU obsahují i nezbytné vitaminy pro naše tělo. Vitamin C, jako král všech vitaminu, přispívá k normálnímu fungování organismu a je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, pomáhá totiž odolávat všudypřítomným virům a bakteriím. I Vitamin D má pozitivní vliv na naší imunitu a k tomu ještě udržuje normální stav kostí a normální činnost svalů.

Doplněk stravy Betaglukan FORTE obsahuje 250 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 %, vitaminy C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Je určený ke krátkodobému používání. K dlouhodobému užívání je potom určen doplněk stravy  Betaglukan IMU, který obsahuje 200 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 %, vlákninu inulín a vitamin D.

Doplněk stravy Betaglukan můžou vyhrát 3 soutěžící. Soutěž končí v pondělí 10. prosince 2018.

Nápovědu najdete zde.

Výherci: J. Hašková, J. Křenová, L. Kunetková

Foto: depositphotos/petrunjela; archiv

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.