Léto je náročné pro naši pleť i vlasy. Sedět doma během něj ale nebudeme… Připravili jsme si pro vás malý „nápadník“, co mít v kabelce, abyste během dne dokázala uhasit jakýkoli „kosmetický požár“.

Vrásky nechceme

Jak známo, vrásky vznikají nadměrným vysoušením pokožky. Čím jsme starší, tím víc  se pokožka ztenčuje a vysouší. Mladistvý vzhled nám naopak dodá hydratování pokožky. Během horkého léta ale ranní a večerní ošetření nestačí, v kabelce je nutné mít vodu, květinovou nebo minerální, s kterou obličej a dekolt rosíme – orosíte a necháte zaschnout…

Mini balení

Poslední dobou nás baví mini balení, díky kterému se do kabelky vejde ledacos. V prodejnách Marks&Spencer mají krásné miniaturky, díky kterým budou rty hydratované, podpaží bude vonět levandulí a ruce budou čisté.

Vlasy opečované, co drží tvar

Tahat v kabelce stylingový produkt a třeba ještě suchý šampon nebo něco pro vlasovou péči je nemožné, pokud tedy nechcete aby vám upadlo rameno. Šikovným řešením je letní styling s péčí Perl-gel od Alciny, 310 Kč. Vlasy zpevní, dodá jim lesk a zároveň je hydratuje.

Foto: pixabay.com/LUM3N; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.