Pomněnkově modré oči, plachý úsměv, vtip a vytříbený intelekt. Tak si většina z nás pamatuje herečku Alexis Bledel v roli Rory Gilmorové, kterou si v seriálu Gilmorova děvčata získala srdce diváků po celém světě. Americká herečka a modelka už dávno není mladou studentkou žurnalistiky, tento týden oslavila třicáté osmé narozeniny a my jí blahopřejeme!

Kimberly Alexis Bledel se narodila 16. září 1981 v Houstonu do španělsky mluvící rodiny. Aby se procvičila v angličtině a navázala užší kontakt s vrstevníky, přihlásili ji rodiče v osmi letech do školního divadla, kde se brzy uchytila. Po nástupu na střední školu ji objevil modelingový agent Page Parkes a její kariéra mohla odstartovat. Jako modelka procestovala celý svět, ale nakonec se rozhodla profesi změnit a vydala se na dráhu herectví.

Zásadním průlomem kariéry znamenalo pro talentovanou herečku účinkování v seriálu Gilmorova děvčata, kam nastoupila v roce 2000. Společně s kolegyní Lauren Graham, která ztvárnila její matku Lorelai, vytvořily neodolatelnou dvojici, která si získala velkou popularitu. Seriál se dočkal celkem osmi sérií.

Po skončení „Gilmorek“ se Alexis neztratila. Následovalo účinkování v řadě filmů a seriálů. Aktuálně ji lze vidět v seriálu Příběh služebnice, natočeném podle knižního románu Margaret Atwoodové. Za roli Oflgen získala svou první cenu Emmy. Herečce se daří nejen v profesním životě. V roce 2014 se tajně provdala za svého hereckého kolegu ze seriálu Šílenci z Manhattanu – Vincenta Kartheisera. Společně vychovávají syna, který se narodil na podzim roku 2015.

foto: ČTK/Jordan Strauss