Nejkrásnější ozdobou každé ženy je její úsměv. Musíme proto pečovat nejen o zuby, ale i o rty. A v podzimních a zimních obdobích obzvlášť: teploty blížící se k nule, vítr a ledový vzduch našim rtům neprospívají. Hrozí jejich vysušení, popraskání a mohou být náchylnější i k tvorbě oparů. Co s tím uděláme? Vybereme si ten správný balzám a hojně mažeme. Ale jak se v té široké nabídce trhu vyznat?

V regálech drogerií a speciálních obchodů najdeme několik typů balzámů. Můžeme sáhnout po tekutém balzámu, to je ten s kuličkou nebo se štětečkovým aplikátorem. Jeho výhodou je, že se dobře roztírá a rychle vstřebává, nevýhodou je, že obzvlášť v zimním období v kabelce ztuhne. Musíme proto aplikovat před nebo po vycházce nebo počkat, až tekutina povolí.

V nabídce tuhých balzámů nás žádná větší překvapení nečekají, záleží jen na našich preferencích. Balzámy v posuvných pouzdrech jsou praktičtější, u balzámů v kelímku totiž není moc hygienická jejich aplikace rukou. Jinak si ale vybíráme podle našich potřeb, můžeme dát přednost hydratační složce, vyhlazujícímu efektu nebo zajímavé ovocné nebo parfémové vůni. Ať tak nebo tak, určitě zkontrolujte i přítomnost UV filtru. Ač se to často nezdá, i v zimě dokáže sluníčko pořádně připalovat.

 

Foto: Profimedia, archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.