Narození miminka dokáže s novopečenými rodiči pěkně zamávat a většinou ani nemají moc času sami na sebe, protože stále jsou jedním uchem tam, kde spinká jejich dítě. Pokud jim však chcete rodičovství usnadnit, popřemýšlejte, zda jim nedarovat chůvičky.

Chůvičky jsou malé vysílačky, které pomohou rodičům alespoň částečně odpoutat od každodenních starostí o miminko. Rodičům nabízí klid a jistotu, že jsou jejich děti v pořádku a bezpečí. Pokud tomu tak není, chůvička na to právě upozorní a mohou na nastalou situaci reagovat.

Když máte chůvičku, můžete si číst, odpočívat nebo pracovat, zatímco vaše dítě odpočívá ve vedlejší místnosti nebo třeba i venku v kočárku. A čas, to je komodita, která rodičům opravdu nepřebývá, to vám mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Jak ale v záplavě značek vybrat?

Český design je originální

„Já jsem si oblíbila ty od značky BAYBY. Vyznačují se naprostou bezpečností a kvalitou. Bezpečnosti je podřízený i jejich tvar, který byl navíc vytvořen českými designery. Chůvičky jsou zaoblené a všechny vyčnívající součásti jsou pevně přidělány, takže když se dostanou náhodou do rukou mému zvídavému synovi, nehrozí, že by ty malé části náhodou spolkl nebo ulomil,“ říká Petra M., maminka malého Jirky. Navíc chůvičky značky BAYBY vždy procházejí kvalifikovanými testy zkušebny TÜV a všechny disponují funkcí šifrovaného bezdrátového přenosu a automatické volby volného kanálu DECT, takže v ní slyším jen svého syna, a ne sousedovic dvojčata. “

Nabídka firmy BAYBY zahrnuje audio i video chůvičky a také unikátní chůvičkou do auta BBM 7030, díky které není řidič rozptylován nutností pohledu na dítě sedící na sedadlech vzadu, ale přitom v každém okamžiku ví, co se vzadu děje.

S chůvičkami darujete čas

„Já si vybrala Digitální audio chůvičku BAYBY BBM 7010 která má na rozdíl od základního typu chůvičky  BAYBY BBM 7000 několik funkcí navíc. Rodičovská i dětská jednotka obou chůviček jsou charakterizovány výrazným ovládacím tlačítkem. Obě mají akustickou signalizaci a disponují i vizuálním sledováním hladiny šumu pomocí LED kontrolek. Tu vizuální signalizaci jsem ocenila, když slavil můj švagr svatbu. Syn už chtěl spát, ale já jsem se ještě chtěla bavit. Takže jsem nahoře v pokoji zapnula chůvičku a odešla za společností. I přes hluk jsem se okamžitě dozvěděla, že mě syn potřebuje a hned jsem se za ním mohla vrátit.  Nemusela jsem se ani bát, že bych odešla někam, kde bych syna neslyšela. Obě chůvičky umí hlídat signál (dosah je na volném prostranství až 300 metrů) a na jeho případnou ztrátu upozorní. Skvělou funkcí je i automatické přepnutí chůvičky do energeticky úsporného režimu ECO, pokud není právě přenášen nějaký zvuk,“ doplňuje Petra.

Kompletní monitoring dítěte

„Digitální audio chůvičku BAYBY BBM 7010 mohou tedy díky LCD displeji a LED kontrolkám používat i sluchově handicapované maminky. Já jsem si tuto chůvičku vybrala i proto, že její dětská jednotka umí v okolí dítěte změřit teplotu vzduchu a tento údaj se pak přenese na podsvícený displej rodičovské jednotky. Můj syn totiž si v noci velmi rád sundá pyžamo a odkope se, a i tak mám jistotu, že spí v místnosti, kde je konformní prostředí pro jeho spánek a nevzbudí se mi ráno s nudlí u nosu,“ shrnuje svou zkušenost s chůvičkou Petra.

S chůvičkami darujete čas