Světově proslulá zpěvačka a beauty guru nikdy nenosí stejný look. Její styling na vrcholných akcích často budí emoce a rozhodně nikdy není fádní. Rihanna určuje trendy nejen ve světě hudby, ale také v kosmetice a módě.

Barbadoská kráska Robyn Rihanna Fenty získala fanoušky svou hudební produkcí, ale to jí nestačilo. Chtěla si dál plnit své sny a začala dobývat i svět krásy a oděvního průmyslu. Beauty produkty ji fascinovaly už od malička a make-up se pro Rihannu stal prostředkem sebevyjádření, kterým ukazuje co cítí a jakou má náladu. Po rocích experimentování s dekorativní kosmetikou se rozhodla produkovat vlastní řadu beauty produktů, které jsou vhodné pro všechny typy a odstíny pleti. Stalo se tak 8. září 2017 a značka nese jméno Fenty Beauty.

Beauty ikona

O vlivu karibské zpěvačky ve světě krásy není pochyb. Dokazuje to i fakt, že dostala nabídku ke spolupráci od známého francouzského koncernu Loius Vuitton Moët Hennessy (LVMH). V minulém roce vznikl nový brand Fenty a Rihanna se stala první celebritou, která má svou značku pod záštitou LVMH.

Jaká je móda podle Rihanny?

Nová kolekce Rihanny s názvem R2-20 odráží její osobní styl, charakter i zkušenosti. Hlavním konceptem kampaně je svoboda. Dle Rihanny jsme často společností omezováni v tom, co bychom měli nosit a jak bychom měli vypadat, což se podepisuje na naší psychice i pohodlí. „Chci nosit to, co se líbí mně a chci se v oblečení cítit dobře,“ dodala zpěvačka.

Její kolekce si zakládá na pohodlí. Vizuálně v sobě nese armádní prvky, které jsou doplněny rafinovanými detaily, jež podtrhují ženskost. Barevně je móda laděná do odstínů zelené, oranžové a modré, čímž perfektně odpovídá trendům nadcházejícího období.

Kolekce je rozdělena do čtyř kompozic, a to: Casual Pop Classics, Punk Military, Outdoorsy a The Campaign.

Casual Pop Classics nás svými střihy vrací zpátky do staré školy, ale oblečení je doplněno o luxusní a moderní detaily.  

Punk Military podporuje volný pohyb a svobodné myšlení. Nese v sobě znaky armádní módy, ale je určena pro všechny, kdo stojí nohama pevně na zemi a dokáží říct pravdu.

Outdoorsy obsahuje oblečení vhodné zejména do chladnějšího počasí a jejím mottem je osvobodit mysl v přírodě.

The Campaign zdobí univerzální kousky oblečení, které jsou oslavou síly a svobody. Do jejího vytváření vnesla svůj talent i řada dalších umělců, tanečníků a hudebníků.  

Nechte se inspirovat kolekcí značky Fenty a buďte svobodomyslní a odvážní, jak si přeje sama Rihanna.

Foto: ČTK/AP/Joel