Oscarová herečka, která zazářila ve filmech jako Jerry Maquire, Návrat do Cold Mountain a v roli okouzlující Bridget Jonesové, má za sebou velmi úspěšný rok. Za ztvárnění slavné americké herečky a zpěvačky Judy Garland, byla odměněna další zlatou soškou do sbírky. Při předávání cen zářila v bílých šatech, v nichž vynikla její štíhlá postava a fanoušky potěšila i vzhledem, který se po šokující proměně v roce 2014 opět začíná blížit k normálu.

Rodačka z Texasu Renée Kathleen Zellweger oslaví 25. dubna padesáté první narozeniny, a přitom si stále udržuje mladistvý vzhled. Kvůli některým rolím musela drasticky přibrat, a poté opět zhubnout, což bylo velmi náročné nejen fyzicky, ale i psychicky. Před časem se dokonce na nějakou dobu stáhla z veřejného života, přiznala deprese, ale nakonec se ukázala jako velká bojovnice. Opět se vrátila do světel ramp a to triumfálně. Ve filmu Judy zazářila a sklidila pochvalu od fanoušků i kritiky.

Milovnice Londýna a „fish and chips“

Byť rodilá Američanka, holduje Zellwegerová také britské kuchyni. Z doby, kdy se chystala na natáčení Deníku Bridget Jonesové a trávila čas v Londýně, se zamilovala do tradičního anglického pokrmu fish and chips (ryba a hranolky, pozn. red.). Smažená ryba obalená v těstíčku, podávaná s tlustými smaženými hranolky politými sladovým octem a zhusta zasypanými solí, si získala její srdce. Pokud se do jídla zakomponuje navíc ještě hrášek, ocitá se herečka v kulinářském nebi.
I když se nejedná o zrovna zdravý pokrm, pro Brity, kteří si na něm pochutnávají již od druhé poloviny 19. století, jsou fish and chips fenoménem, který je neodmyslitelně spjatý s jejich kulturou. Zellwegerová, která dbá na zdravý životní styl a pravidelně navštěvuje fitness studia, si bez něj nedokáže návštěvu Británie představit a ráda si zahřeší.

Čas je neúprosný

Údělem hereček je udržovat si přitažlivý vzhled více než ostatní ženy. Role se občas rozdávají podle toho jak kdo vypadá, a také bulvár a veřejnost umí být velmi odsuzující a ve svých soudech nekompromisní. To je značně svazující a stresující, a proto řada známých osobností vyhledává služby plastických chirurgů, aby stárnutí co nejvíce zpomalila.

Podobně tomu bylo i u Renée Zellweger, která se v roce 2014 objevila na veřejnosti a šokovala. Její vizáž byla natolik jiná, že ji skoro nikdo nepoznal. Sklidila obrovskou vlnu kritiky a stáhla se do ústraní. Později sice plastické zákroky popřela a uvedla, že její vzhled se mění, protože stárne, ale tomu věřil jen málokdo. Ať je pravda na té či oné straně, na posledním předávání filmových cen Oscar se už opět podobala té Renée, kterou jsme znali z dřívějších let. Vypadá to, že herečka pochopila jak se přirozenost cení a svůj postup přehodnotila. Uvedla, že se sice nechystá zrušit své členství ve fitku, ale nic nehodlá přehánět. Chce být jednoduše zralou a produktivní ženou, která si užívá každou chvilku svého života, a za to jí tleskáme!

Foto: Depositphotos.com