Americká herečka Jennifer Aniston, která 11. února slaví narozeniny, byla několikrát označena za jednu z nejkrásnějších žen světa. Po několik let ženy po celé planetě kopírovaly její módní styl i střihy a barvu vlasů. Nyní máte možnost proniknout do běžného dne nestárnoucí krásky ze seriálu Přátelé.

„Za svou krásnou pleť vděčím z velké části dobrým genům,“ prohlásila Aniston v rozhovoru pro Yahoo! Její otec je Řek, který ve svém věku ještě nemá skoro žádné vrásky. Dokonce prý ani její babička, která zemřela v 95 letech, žádné neměla.

I kdyby byly dobré geny tím hlavním tajemstvím hereččiny krásy, i těm se musí čas od času pomoci. Jennifer dodržuje svá tři pravidla: voda, spánek a krém na opalování. Ale je toho více.

Jak vypadá její denní rutina?

Ráno začíná sklenicí teplé vody s citronem. Pak následuje šálek kávy a snídaně, která se skládá například z vajec, avokáda a trochy kokosového oleje na celozrnném toastu. Pokud nemá chuť na vejce, sáhne po ovesných vločkách a banánu.

Cestou do tělocvičny, kde se věnuje józe a kardio tréninku, si do tašky nikdy nezapomene zabalit láhev na vodu, která má objem 23 uncí (necelých 700 ml). „Ujišťuji se, že vypiju tři nebo čtyři denně.“ Pro Aniston je hydratace organismu tou nejdůležitější věcí.

Na oběd a k večeři si dopřává proteiny a dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Od čeho dává absolutně ruce pryč, je smažené jídlo.

Před spaním se nejprve pořádně odlíčí a čas od času si dopřeje peeling pleti. Každý večer však nanese na svůj obličej hydratační krém, který nechá působit přes noc. Pokožku tak hydratuje zatímco spí.

Péče při letu

Pokud nejde o důležitou událost, Američanka příliš make upu neholduje. Mohlo by se zdát, že žádné krycí krémy ani pudry Aniston používat nemusí, ale i ona se čas od času potýká
s akné. „Nejprve se při pohledu do zrcadla jako asi každá žena pořádně naštvu. Pak ale sáhnu po vysušujícím krému, používám třeba ten od značky Mario Badescu.“

Péči o sebe však herečka nepraktikuje pouze doma v koupelně. Když se zrovna musí někam přemístit letadlem, ani tam nezahálí. „Před cestou se odlíčím a rozpráším si na pleť vodu Evian, kterou následně vmasíruji do kůže. Poté si rty potřu balzámem od Dr. Hauschka a do očí kápnu oční kapky, protože trpím alergiemi,“ prozradila pro časopis Elle. „Po výstupu
z letadla pak moje pleť září a já se cítím skvěle.“

Foto: ČTK/ABACA/Hahn Lionel/ABACA