Velká většina mužů v průběhu svého sexuálního života zažije některý z projevů poruchy erekce. V mladším věku se jedná zejména o častou erekci, a to i ve chvílích, kdy to není vhodné. Důvodem bývá sexuální nezkušenost, případně nepravidelný nebo žádný pohlavní styk. Tyto problémy s erekcí jsou však téměř výlučně dočasného charakteru a zmizí s postupným nabíráním sexuálních zkušeností, s aktivnějším sexuálním životem, nalezením stálé partnerky a podobně.

Větším problémům s erekcí čelí muži v pozdějším období, v produktivním či seniorském věku. Důvodů, proč mají problém dosáhnout nebo udržet pevnou erekci potřebnou pro plnohodnotný pohlavní styk, případně proč erekce přichází opožděně, je vícero. Je však velmi důležité rozlišovat mezi občasnou a pravidelnou poruchou erekce. Občasná porucha erekce je stav, který nejčastěji zapříčiňují faktory jako stres, únava, užívání léků a drog, kouření, nadměrné požití alkoholu, choroba nebo nový sexuální partner. Tyto faktory mají dočasný charakter a už po pár hodinách či dnech může být opět všechno v pořádku.

Pokud má muž problémy s erekcí pravidelně, je pravděpodobné, že se jedná o onemocnění známé jako erektilní dysfunkce. Příčiny jejího vzniku mohou být organického nebo psychogenního charakteru. Mezi psychické problémy se řadí například stres, smutek, obava ze selhání, deprese a podobně. Častěji se však v případě erektilní dysfunkce jedná o organické poruchy, mezi které patří například hormonální nerovnováha, úraz, užívání některých léků, operace a množství onemocnění jako například vysoký krevní tlak, cukrovka, onemocnění ledvin, kardiovaskulární onemocnění a podobně.

Jak bojovat proti problémům s erekcí

V případě, že se problémy s erekcí začaly objevovat v dlouhotrvajícím partnerském vztahu, velmi důležitá je podpora vaší partnerky. Společně dokážete jakékoliv problémy zvládnout snáze a efektivněji, ty „postelní“ nevyjímaje. Povídejte si spolu, hledejte řešení, podporujte se v rozhodnutích, které musíte udělat.

Jednou z nejčastěji využívaných možností, jak přispět k partnerově kvalitní erekci, je užívání tabletek a doplňků výživy na podporu erekce. Kvalitní produkty se vyznačují rychlým nástupem účinku, ovšem doporučujeme užívat pouze produkty od ověřených výrobců. Za všechny můžeme zmínit například celosvětově uznávanou společnost Zerex, jejíž výrobky jsou laboratorně testované a schválené. Na trh dodává víceré doplňky výživy založené na přírodní bázi určené na podporu erekce, zvýšení libida,  pro správné fungování prostaty nebo pro zvýšení testosteronu v těle. Tablety na podporu erekce Zerex klasik s vitamíny, aminokyselinami a extrakty z vícerých bylin, jako je například kakaovník pravý, Maca peruánská či Kotvičník zemní působí jako přírodní afrodiziakum, čímž podporuje také libido a chuť na sex.

Oblíbenými domácími prostředky, jak pomoci partnerovi k žádoucí erekci, jsou také erotické hračky a pomůcky, například vakuová pumpa.

Poruchy erekce? Poradíme vám, jak se jich zbavit!

Poruchy erekce mohou být signálem závažnějšího onemocnění

Pokud se vám poruchy erekce nepodaří vyřešit domácími praktikami, navštivte odborníka. Urolog, sexuolog, případně psycholog vám dokáže pomoci. Mnoho mužů má však s návštěvou specialisty problém. Přitom by návštěva doktora měla být podobně přirozená, jako návštěva ženy u gynekologa. A právě partnerka by měla opět být tou osobou, která dodá muži odvahu.

Je potřebné si uvědomit, že erekce je určitým zrcadlem zdraví muže. Poruchy erekce totiž mohou být signálem mnohem závažnějších onemocnění. Lékař důkladnou prohlídkou a různými testy zjistí důvody poruchy erekce a následně stanoví vhodnou léčbu. Ta probíhá formou užívání tablet, aplikací injekcí přímo do penisu nebo chirurgickým zákrokem. V některých případech je doporučována rovněž, zatím ne velmi rozšířená, léčba erekce lineárními rázovými vlnami. Tablety na erekci a injekce jsou nejčastější metodou léčby erektilní dysfunkce. Injekční léčba je bolestivější než léčba pomocí tablet. Pacient si aplikuje injekce sám po odborném vyšetření lékařem.

K chirurgickému zákroku dochází jen zřídka. Do penisu se vkládá plastová nebo nafukovací protéza. Pohodlnější, ovšem i podstatně dražší, je nafukovací protéza. Erekci si s ní muž dokáže regulovat sám, zatímco u plastové protézy je penis téměř stále ztopořený. Cílem chirurgického zákroku může být rovněž obnova tepen, které přivádějí krev do penisu, nebo ucpání cév, které umožňují její odtok.