Abychom ještě do plavkové sezóny stihli něco provést s povadlou kůží, špíčky a faldíky, chce to pořádně „máknout“. Máme pár tipů, jak na to.
Pevné tělo: to je kombinace dobré stravy, trocha pohybu a vhodně vybrané kosmetiky. V této trojkombinaci může naše pokožka vypadat mladší a pevnější už za pár týdnů. Co je tedy to minimum, které musíme provést, aby došlo ke změnám?

Pijte vodu a odlehčete jídelníček

Nemusíte se stát jen konzumentem salátů, ale pokud chcete rychle dostat tělo do formy, vysaďte v co největší míře bílý cukr. Úplně vyhoďte slazené nápoje a nahraďte je vodou, lépe teplou či vlažnou, která vám pomůže rozhýbat střeva. Jednou za deset dní zkuste jíst celý den jen ovoce, případně pít ovocné šťávy. Těžké přílohy nahraďte lehkými, my se přimlouváme za quinou, která je stravitelnější a lehčí než rýže, i když i rýže basmati je prima, stejně jako bulgur. Pozor na kuskus, to je těstovina jako každá jiná. Dobré, i když trochu těžší na trávení, jsou také brambory. Nejlepší je pak tepelně upravená zelenina, která se dobře tráví, ale přidat můžete i maso, pokud je třeba. Nejlépe krůtí nebo rybu a úprava je ideální dušení, případně pečení. Když v takovém režimu vydržíte aspoň dva měsíce, vaše postava krásně rozkvete.

Pohyb nemusí být týrání

Mnoho lidí nemá k pohybu a cvičení příliš kladný vztah. Ve skutečnosti hlavní je strava, tedy proto, abychom zhubli přebytečná kila, ale ani bez pohybu to nejde. Právě on nám pomůže zpevnit tělo, a také udržet to, co jsme rozumnou dietou dokázali. Neznamená to ale, že všichni musí běhat nebo dělat nějaké náročné cvičení. Na zpevnění je výborná jóga a to jak rychlejší aštanga, tak pomalá jógová terapie či hatha jóga. Vybírejte styl který se vám líbí a je vám blízký. Zkusit můžete i rychlejší, ale opravdu zábavné trampolínky nebo bungee workout, ale pokud  se vám nic z toho nezdá, nezoufejte, zařaďte do života pravidelnou chůzi, třeba dvacet minut denně, nebo si choďte dvakrát týdně zaplavat a efekt to bude mít velký. Myslím, že každý si svůj sport najde, stačí se jen popídit a nebát se vyzkoušet něco, co neznáme.

Kosmetika, jako třešnička na dortu

Jen kosmetikou nezhubneme, ani nezpevníme pokožku. Pokud ale trochu změníme jídelníček, zapojíme aspoň dvakrát týdně nějaký pohyb a do toho budeme používat účinnou kosmetiku, v plavkách bude tělo vypadat moc hezky. Vybrali jsme pro vás pár produktů, které vám na cestě k hezkému tělu budou opravdu nápomocny.

Naše tipy:

Foto: archiv firem; pixabay.com/TerriC

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.