Starým himalájským tajemstvím je sestava pěti cviků, díky kterým se tibetští mniši udržovali zdraví, vitální a dožívali se vysokého věku. Cvičení je jednoduché a jeho každodenní opakování, které vám nezabere déle než 15 minut, změní váš život k lepšímu. Pojďte si přečíst proč.

Tajemství věčného mládí

Cvičení již před více než dvaceti lety proslavil Peter Kelder svou knihou Pět Tibeťanů, ve které popisuje tajemství věčného mládí, jež objevili mniši kdesi v klášteře v Tibetu. Těmto cvikům se říká rity a může je cvičit úplně každý bez ohledu na věk, váhu nebo fyzickou zdatnost. Pět Tibeťanů otevírá a harmonizuje sedm tělesných čaker, které jsou dle hinduistů, energetickými centry našeho těla a ovlivňují orgány a jejich funkce. Jedná se o kombinaci speciálních pohybů a správného dýchání, které ve výsledku správně usměrní tok energie v našem těle.

Efekt se dostaví nejdříve za měsíc

Pět jednoduchých, ale účinných ritů má přesně určené pořadí a cvičí se za sebou, přičemž každý jednotlivý cvik se v konečné fázi provádí ideálně jednadvacetkrát. Nejprve se začíná na třech až pěti opakováních a každý týden se jedno opakování postupně přidává. Dobré je, pokud se zpočátku příliš nepřemáháme a cvičíme jen do té doby, dokud je nám to příjemné. Požadovaný efekt se dostaví během prvních tří měsíců pravidelného, každodenního opakování. Úsilí ale stojí za to, protože účinky, které toto cvičení na naše fyzické i duševní zdraví má, jsou velmi blahodárné.

Účinky na tělo i mysl

Pět Tibeťanů odstraňuje únavu a dodává životní elán, energii a sebevědomí, má regenerační účinky na celý organismus. Přináší do života psychickou vyrovnanost. Posiluje svalstvo celého těla, zejména břicha, krku a zad, zpevňuje zápěstí, zvyšuje také pružnost páteře a zvláště účinně odstraňuje její bolesti. Stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí a ovlivňuje tvorbu a správnou hladinu hormonů, zrychluje metabolismus, oživuje trávicí a vylučovací orgány. V neposlední řadě pomáhá pročišťovat lymfatický systém a podporuje vylučování toxinů z těla. Celkově zlepšuje imunitní systém. Zkušenosti lidí, kteří toto cvičení dlouhodobě praktikují, navíc ukazují, že tito lidé očividně omládli.

Cena knihy: od 29 Kč. Více na: www.heureka.cz

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.