Nejpohodlnější a nejstylovější boty na jaro i léto? Letos budou v kurzu opět pantofle. Minimalistické, sportovní i ty extravagantní s peříčky, cvočky nebo třpytivými ozdobami. Poradíme vám, jak tento módní trend nosit.

Dokonalá pedikúra je základ

Dámské pantofle jsou univerzální boty, které s troškou citu můžete nazout ke všemu. Kombinujte je v duchu street stylu i prudké elegance. Fantazii se totiž letos meze nekladou. Jediné, co u tohoto kousku nesmíte podceňovat, je dokonalá pedikúra. Extra pozornost věnujte hlavně patám, které v pantoflích vystavujete na odiv nejvíce.

Sportovní a pohodlné

Na pláž i do města se vám letos budou hodit moderní gumové pantofle. Jsou módní, maximálně pohodlné a v nabídce je celá řada stylů. Těmi minimalistickými počínaje a metalicko extravagantními konče. Během rozpáleného léta vám tenhle kousek skvěle nahradí tenisky. O trendech ví samozřejmě i sportovní značky. Ty proto mají ve svém repertoáru alespoň jeden pantoflový model.

Do baru i na piknik

Výška platformy, barva, materiál nebo zdobení. Dámské pantofle seženete v desítkách provedení, díky čemuž si každý přijde na své. Otevřené a zdobené boty na vyšší platformě přidají večernímu outfitu na party špetku stylu. Ty v jednoduchém designu naopak skvěle doplní ležérní městský styl. Slušet vám budou jak s džínsy, tak s volnými maxi šaty.

Eleganci se meze nekladou

Je váš styl prudce sofistikovaný a bez lodiček nedáte ani ránu? Buďte letos trendy a nazujte elegantní pantofle. Ty s uzavřenou špičkou vypadají báječně ke klasickým kostýmkům, pouzdrovým sukním i cigaretovým kalhotám. Nosit se tak dají do kanceláře i na schůzku s klientem.

Vyberte si správnou velikost

Během výběru trendy pantoflí je obzvlášť důležité, abyste se zaměřili na správnou velikost. Díky tomu vám nebude z bot koukat pata nebo palec. Při zkoušení si vždy stoupněte vzpřímeně, hýbejte prsty u nohou, nakonec se zhoupněte dopředu a dozadu. Pokud vás boty nikde nedřou, jsou vám akorát. V takovém případě si je můžete bez jakéhokoli strachu pořídit. Na co si dát u jednotlivých kousků pozor, vám napoví třeba recenze na Heurece.