Je toto nejroztomilejší místo na světě? Turisté se mohou procházet mezi šesti druhy volně pobíhajících lišek, krmit je a pokud se odváží, tak se s nimi dokonce i pomazlit. To vše je možné v japonské Liščí vesničce. Japonci věří, že lišky přinášejí štěstí, a tak pro ně postavili tuto „svatyni“. Musíte však stále mít na vědomí, že lišky jsou divoká zvířata a mohly by vás kousnout, varují zaměstnanci.

Liščí vesnice Zao (Zao Fox Village) se nachází v japonské prefektuře Miyagi a vstup mezi smečku až šesti plemen lišek (rozpoznáte je už podle zbarvení – od klasické zrzavé, přes bílou až do černé) stojí v přepočtu kolem 150 korun na osobu. Návštěvníci mohou být nablízku těmto roztomilým šelmám a mají povoleno je i krmit. Japonci věří, že lišky mají mystické síly, a že přinášejí štěstí, takže je pro ně tato „vesnička“ něco jako posvátné místo.Někteří obyvatelé vesničky se už nemohou dočkat prvních návštěvníků.

Lišky jsou občas spojované s jistým „nepořádkem“ v městských oblastech, a tak jsou často odchytávány. Jejich svatyně se nachází blízko pohoří Shiroishi, kde kromě několika různých plemen lišek, existuje více než 100 druhů jiných volně žijících zvířat.

Vesnička je rozdělena do dvou částí. V té první bydlí lišky v kotcích a klecích. Některé jsou ale bohužel uvázané na vodítku – prý především pro jejich vlastní bezpečnost. Ta druhá část je naprostý opak – lišky pobíhají volně, některé dokonce skáčou samou radostí, jak se nemohou dočkat prvních návštěvníků. Pokud se vás ale zaleknou, jednoduše se utečou schovat do křoví. Musíte být opatrní.

Krmení je zde povoleno. Pokud by z něj měl někdo přeci jen trochu strach a bál se o prsty, jsou tu vždy přítomni zaměstnanci, kteří vám poradí, jak lišce správně krmení podat. I přes jejich neuvěřitelnou roztomilost, jsou to pořád divoká zvířata, a proto se nedoporučuje vstupovat s příliš malými dětmi. Občas se stane, že lišky návštěvníky pokousají, varují místní zaměstnanci návštěvníky před vstupem do vesničky.

Foto:pixabay.com/ilyessuti; youtube

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.