Pokud se chcete zbavit nežádoucích chloupků natrvalo, nečekejte do jara. Podzim a zima jsou totiž nejvhodnějším obdobím. MUDr. Veronika Jurčová vám na základě vlastních zkušeností prozradí, na co myslet a dávat pozor, pokud se rozhodnete pro epilaci v domácím prostředí. Několik měsíců totiž sama testovala IPL epilátor BaByliss G946E.

Proč není třeba s epilací otálet do jara?

Důvodů je hned několik, tím prvním je fakt, že v celém procesu epilace hraje důležitou roli růstový cyklus chloupků, což je průměrně 18 až 24 měsíců. Přístroj působí pouze na chloupky v růstové fázi, která však neprobíhá u všech chloupků ve stejném období, proto je třeba vyčlenit si na epilaci více měsíců. Je to individuální, někomu mohou stačit čtyři ošetření a dva měsíce, někdo jich potřebuje šest rozložených na čtyři měsíce. V mém případě to bylo osm kúr, které mi zabraly téměř půl roku. Platí pravidlo, že první čtyři epilační ošetření by měly být provedeny v odstupu dvou týdnů, další se dělají vždy po čtyřech týdnech až do dosažení požadovaného výsledku. Další důvod, proč začít již nyní je ten, že IPL epilace by se neměla provádět na opálené kůži. Světelný impuls se totiž zaměřuje na pigment melanin, který se nachází v chloupku, aby se dostal až přímo ke kořenu. Čím je chloupek tmavší a kůže světlejší, tím jsou výsledky lepší. No a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že epilovanou kůži nesmíte vystavovat slunečnímu záření po dobu alespoň dvou týdnů.

Je možné dosáhnout domácí IPL epilací opravdu trvalému odstranění chloupků?

Jak jsem řekla, růstový cyklus chloupku trvá průměrně 18 až 24 měsíců, takže s určitým růstem chloupků v tomto období je třeba počítat. Pokud se i nějaké nové chloupky objeví, budou jemnější a bude jich výrazně méně. Je běžné, že po dobu 1-2 týdnů po epilaci působí chloupky dojmem, že dále rostou a kůže je vytlačuje, samy však přirozeně vypadnou. Následně tedy stačí přístroj používat už jen příležitostně, dokud nedosáhnete trvalé výsledky.

Je opravdu IPL epilace bezbolestná?

IPL epilátorem BaByliss G946E jsem si epilovala horní ret, podpaží, třísla, stehna a lýtka a mohu říci, že minimální bolestivost jsem pociťovala jen v tříslech, jinak to bylo velmi šetrné a komfortní, nesrovnatelné s bolestivostí typickou pro běžnou epilaci voskem či epilátorem. Nezaznamenala jsem žádné lokální reakce, ani v případě, když jsem světelný impuls aplikovala na totéž místo opakovaně, co se opravdu dělat nemá. Na ošetření kůže po epilaci mi zcela postačil sprej s aloe vera.

Text: Monika Straková

Foto: archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

2 KOMENTÁŘE

  1. Bohužel i ženy občas trápí chloupky v obličeji – ten boj s nimi je teda urputný, ale na doporučení kamarádky jsem si pořídila IPL depilátor a huráááááááá vyhrávám 🙂 Opravdu to funguje,jen to vyžaduje trpělivost a nečekat, že po několika použitích budete bez chloupků. Takže, sice se mezi chlapy říká, že holka s knírem je hodně náruživá, ale chcete ty fousky? Já fakt ne

Comments are closed.