Pochází z rodu, ve kterém se dědí silná intuice, která ji přivedla k tomu, že začala vykládat karty. Dnes má malostranská vědma a astrokoučka Helen Stanku jasno v tom, že karty jsou neoblomné a je dobré se s nimi spřátelit. „Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou skutečností“ dodává.

Vykládáte karty i osud. Poznáte při prvním setkání na člověku, co ho trápí a jaký je?

Většinou je kolem něho taková charakteristická aureola. Ta se nedá popsat slovy, ale moje intuice bezpečně pozná jaký člověk je.

Poznáte, když se blíží nějaký váš problém, nebo například někomu ve vaší rodině? 

Jsou to takové zvláštní energetické odezvy, které chcete vypustit z hlavy, ale karty to potvrdí a pak víte, o co jde a co s tím.

Tvrdíte, že ve vašem rodu se dědí umění vykládání karet, je to tak?

Ano, prababička ze strany otcovy matky byla velmi vyhledávaná pražská vědma. Z jiných větví rodu od maminky máme zase proutkaře a léčitele. Můj dědeček vynikal svojí intuicí a máme potvrzeno, že v jeho žilách byla věštecká krev ze strany jeho otce. Když se tím tak probírám, doslova mě fascinuje, jak se tyto schopnosti u nás v rodině předávají.

Stalo se vám někdy, že přišel na výklad člověk, který kartám nevěří?

Jéjej, často mi nevěřící Tomáše vodí pobavení přátelé. Vidí u nich nějaký problém, kde si myslí, že mohu pomoci.

Jak se pak k takovým lidem zachováte?

Nechám je poznávat něco, co je pro ně nové. Je to o to víc zábavné.

Vykládáte si karty i pro sebe? Máte nějaký svůj rituál?

Výklad pro sebe má svá rizika. Mohou totiž vznikat závislosti. Sama jsem se s kartami v dospívání hádala, když mi nechtěly potvrdit to, co jsem chtěla. Pak jsou neoblomné nebo si tropí šprťouchlata a vy víte, že to nemá smysl. Pak nakonec přijde to, že se zcela odosobníte a ptáte se na situaci, jako by se vás netýkala.

Jak vidíte zbytek roku 2019?

Energie ve vzduchu budou velmi proměnlivé. Nejdříve to bude vypadat, jako že se dlouho nic neděje a pak třesk a překvapení. Takhle to půjde pořád dokola. Jak v tom dobrém, tak i méně dobrém. Také ale dodám, že se nám nebude dít nic tragicky zlého. Citově, zdravotně i finančně si všechny výkyvy uhlídáme. Na pracovišti je dobré se spoléhat na vlastní hlavu a diskrétnost, protože drby mohou každého zasáhnout jako velký bumerang. Celkově doba přeje učení a novým věcem.

Helen Stanku je astrokoučka, certifikovaná koučka, vědma probouzející intuici a žena, která pochází z rodu, ve kterém nebyla nouze o mágy a vědmy, ale také o loutkáře a akrobaty. Helen je z rodiny, kde se dědí především otevřená 7. a 6. čakra, díky které může nejen vykládat osud, ale také otevírat lidem širší intuici.

www.dobrakartarka.cz

foto: archiv Helen Stanku

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.