Zrcadla nás každý den konfrontují s naším vizuálním já a zrcadla v kadeřnictví nám odhalují naše nová, změněná já. Skoro nikde jinde si sami sebe neprohlížíme ze všech možných úhlů a stran tak, jako v kadeřnických salonech. Salon Joshua na pomezí Vinohrad a Vršovic, inspirovaný každodenní realitou tohoto jevu, přichází s projektem s názvem Mirrors – letos již potřetí.

Každý z nás je zná. Zrcadla nás nepřestávají bavit, vidíme se v nich a možná můžeme zahlédnout i kousek naší duše. V zrcadle se díváme na to, jak se vizuálně vyjadřujeme. Nadšené pohledy na nový sestřih, údiv a kvanta selfie – to jsou zrcadla v kadeřnictvích.

Třetím umělcem, který se rozhodl postavit před zrcadla s pomyslnou paletou a zapojit svojí fantazii a kadeřnické barvy L’OREAL, je ilustrátorka Eliška Podzimková. Je již třetí umělkyní v řadě – po malířce Léně Brauner a Anetě Galis – která se před zrcadla v salonu Joshua postavila, aby zde kreativně ztvárnila své představy.

Eliška Podzimková

Eliška je nadaná kreslířka a malířka, s kadeřnickými barvami pracovala poprvé, aplikovala je na zrcadlo, kde sledovala jejich nevyzpytatelnost a reakce. Nakonec se barvy rozhodla využít především jako jakési lepidlo, pojidlo její fantazie a toho, co v salonu našla. Pro Eliščinu práci je typické, že dokresluje svět zachycený na fotografii a reaguje tak na věci a situace, které vtipně dotváří a komentuje. Jak se ale popasovala s nezachytitelným odrazem v zrcadle?

Jak si s výzvou poradí další umělci? Projekt Mirrors si do budoucna nachystal další velká jména a další zajímavé kadeřnické projekty. Salon Joshua, který se snaží podporovat mladé a kreativní hlavy, můžete sledovat třeba na Instagramu.

Foto: Salon Joshua

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.