Velká Británie zažívá velký poprask ohledně prince Harryho a jeho ženy Meghan. Pár se rozhodl, že se vzdá role v britské královské rodině. Událost tak částečně zastínila narozeniny její královské Výsosti z Cambridge – Cathrine Elizabeth Middleton. Usměvavá Kate a miláček národa dnes slaví 38. narozeniny.

Příběh Kate se začal psát 9. ledna 1982 v anglickém městě Reading, které patří do hrabství Berkshire. Je nejstarší dítě letušky Carol Elizabeth Middleton (roz. Goldsmith) a leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona. Má sestru a bratra. Kate s rodiči žila skoro dva roky v Jordánsku, kde její otec dostal pracovní nabídku. Navštěvovala tak jazykovou mateřskou školu v Jordánském Ammánu.

Po návratu zpět do West Berkshire v Británii studovala na internátní škole sv. Ondřeje ve vesnici Pangbourne a poté krátce na internátní škole Downe House. Ve studiích pokračovala na Marlborough College, kde studovala chemii, biologii a umění, a na Univerzitě v St Andrews ve Fife, kde se také seznámila s princem Williamem.

Kariéra v módním průmyslu

Po univerzitě pracovala ve společnosti svých rodičů Party Pieces a v listopadu 2006 byla zaměstnána na částečný úvazek v módním domě Jigsaw jako asistentka nákupčího. V roce 2008 uvedla značku First Birthdays, značku pro děti u Party Pieces. 

S princem Williamem se seznámila na univerzitě, kde si jí údajně poprvé všiml, když předváděla oblečení na módní přehlídce. Přátelský vztah se postupně změnil v lásku. Pár se na jaře 2007 krátce rozešel, ale na podzim o tři roky později oznámili zásnuby. Svatba se uskutečnila 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství.

Mají tři děti. Nejstaršího syna George Alexandera Louise, prostřední dceru Charlottu Elizabeth Dianu a nejmladšího syna Louise Arthura Charlese.

Zajímavosti o Kate

Recykluje šaty

Cena za šaty, které Kate nosí se pohybuje v řádu několika tisíc liber. Kate to však považuje za zbytečné plýtvání a rozhodla se některé kousky recyklovat. Obleče si je tak klidně i dvakrát, dokonce na významné události jako jsou svatba nebo křtiny.

Vánoční lov

Kdykoliv vévodkyně pobývá na venkovském sídle Anmer Hall, vyráží si zastřílet, aby zlepšila svoji mušku. Stále je ale ohleduplná – s vánočním lovem vždy počkala, až odjede vévodkyně Meghan, která naopak tento koníček v lásce, jakožto ochránkyně zvířat, nemá. To už pravděpodobně nebude muset.

Návrhářka nebo pekařka

Přestože má velmi prestižní vzdělání, krátce po dokončení univerzity uvažovala o tom, že začne navrhovat dětské oblečení. Se svým bratrem Jamesem prý také vážně přemýšleli o tom, že otevřou vlastní pekárnu, jejíž výtěžek by pomáhal znevýhodněným mladým lidem.

Milovnice seriálů

Stejně jako spousta obyčejných mladých lidí, také Kate Middleton miluje seriály a sbírá celé série na DVD. Mezi její nejoblíbenější patří seriály Downton Abbey a The Killing.

foto: ČTK