Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu na webu ŽenyDívky.cz vám představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Selenit

Čirý, oranžový, modrý, zelený nebo hnědý. Takový je minerál, jehož naleziště jsou v dalekém Řecku, Mexiku nebo v USA. Jeho planetou je Měsíc a elementem voda.

Duchovní účinky: Je velmi silným kamenem, jehož účinky se zužitkují zejména při duchovní práci. Selenit podporuje telepatické schopnosti a otevírá korunní čakru, čímž umožňuje komunikaci s našimi duchovními průvodci. Do mysli přináší klid a mír, dovoluje nám proniknout až k podstatě věci a tím nám pomáhá lépe řešit problémy i zklidnit okolnosti, které v nás vyvolávají zmatek.

Léčebné účinky: Pro tělo je silným zdrojem energie, blahodárně působí také na problémy s páteří, neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů v těle a je vhodný i pro kojící matky.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme proudem vlažné vody a nabíjíme měsíčním světlem.

Sluneční kámen

Tento minerál se v přírodě vyskytuje v odstínech žluté, oranžové nebo červenohnědé barvy. Nacházíme jej v oblastech Norska, Kanady, USA nebo Indie, jeho planetou je Slunce a jeho živlem je oheň.

Duchovní účinky: Sluneční kámen má schopnost vnitřně prozářit svého majitele. Je kamenem ochranným, který dodává silnou energii nejen nám, ale také místům, kde se nachází. Umožňuje, aby radost a světlo vstoupily do našeho života, pod jeho vlivem se stáváme nezávislejšími a pozitivně smýšlejícími lidmi, kteří jsou plni sebedůvěry a svůj osud drží pevně ve svých rukách.

Léčebné účinky: Je vhodný proti chronickým bolestem v krku, ale přináší úlevu od bolestí obecně. Pomáhá hojit žaludeční vředy a blahodárné účinky má také při revmatizmu nebo při potížích s chrupavkami.

Nabíjení a očista: Tento minerál čistíme až několik minut pod proudem vlažné vody, nabíjíme jej na přímém slunci klidně i celý den.

Šungit

Tmavě šedý až černý kámen pochází z nalezišť v Rusku, náleží elementu země a ovlivňují jej planety Merkur, Venuše a Saturn.

Duchovní účinky: Tento minerál je velice vzácný a působí na lidi i na zvířata současně. Kromě ochranných účinků také čistí, dobíjí energií, má schopnost regenerovat i léčit všechny živé tvory i organismy, které se nacházejí v jeho blízkosti. Z čaker nejvýrazněji působí na kořenovou, sakrální a na solar plexus, umožňuje, aby nás prostoupila nejen moudrost, ale také vyrovnanost. Urychluje osobní růst a pomáhá pročistit napjatou atmosféru nebo konflikty v mezilidských vztazích.

Léčebné účinky: Má výborné omlazující schopnosti, silně působí na vlasy i pleť a navracuje jim pružnost i zdravou barvu. Redukuje také tvorbu vrásek i rychlost ochabování kůže, je podpůrným prostředkem při léčbě kožních onemocnění. Pozitivní vliv má také jako prevence proti nachlazení, posiluje imunitní systém a léčebný efekt má i na mnoho orgánů jako je slinivka břišní, žlučník, játra, ledviny nebo srdce. Pomáhá také udržovat zdravé cévy, bojuje proti astmatu, cukrovce i impotenci a bojuje proti růstu rakovinotvorných buněk.

Nabíjení a očista: Šungit čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na slunci.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.