Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu ŽenyDívky vám v abecedním pořadí představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Labradorit

Kámen, jenž se v přírodě vyskytuje nejen v bílé barvě s příměsí oranžové, žluté nebo zelené, ale také v odstínech modré a šedé, pochází z nalezišť na Madagaskaru, ve Finsku, v Rusku, v Indii, v USA nebo v Mexiku. Jeho opalizující vzhled zajišťuje, že může být přiřazen všem planetám i živlům.

Duchovní účinky: Tento minerál je velmi mystický a má ochranné působení. Pomáhá rozvíjet intuici, přináší spirituální poznání a nové myšlenky. Učí nás se na svět dívat jinýma očima. Do našeho života vnáší světlo a současně potlačuje veškerou nejistotu, strach i zklamání. Podporuje také vytrvalost a je kamenem proměny.

Léčebné účinky: Kromě toho, že léčí samotné příčiny nerovnováhy, je vhodný jako podpora při nachlazení, revmatismu nebo vysokému krevnímu tlaku, který snižuje. Upravuje hormonální nerovnováhu a ulevuje při bolestivé menstruaci. Redukuje stres.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme proudem vlažné vody, kvůli zvýšené citlivosti na prudké teplotní výkyvy jej nabíjíme pod vodou, na kterou dopadá přímé slunce.

Lapis Lazuli

Tento kámen má tmavě modrou barvu s drobnými zlatými skvrnkami. Pochází z nalezišť v Afghánistánu, Tádžikistánu, v Itálii, Argentině nebo v Chile. Jeho planetou je Venuše, elementem voda.

Duchovní účinky: Je silným duchovním kamenem, jenž přináší klid, povznáší mysl a zajišťuje hluboký klid a mír. Výborně se hodí pro meditace, zvyšuje uvědomění a posiluje vnitřní pravdu. Tím napomáhá sebevyjádření, aniž bychom lpěli na kompromisech. Uvádí do rovnováhy 5. čakru, odstraňuje potíže s komunikací a učí nás soustředěnému naslouchání druhým.

Léčebné účinky: Celkově posiluje imunitní systém a zrak, pomáhá detoxikovat organismus, má blahodárné účinky na štítnou žlázu a hlasivky, potlačuje migrénu a čistí krev. Je také vhodný při spánkových potížích.

Nabíjení a očista: Minerál čistíme pod proudem studené vody, nabíjíme měsíčním svitem.

Lepidolit

Růžový nebo fialový kámen, který je přiřazen planetám Jupiter a Neptun a jehož živlem je voda, pochází z nalezišť v Brazílii, na Madagaskaru a v USA.

Duchovní účinky: Odstraňuje každodenní stres, tiší rozbouřené emoce jako například vztek nebo smutek. Do vztahů vnáší klid a pomáhá je usmiřovat.

Léčebné účinky: Lokalizuje nerovnováhu v těle. Pokud jej přiložíme na místo, které je v nerovnováze, kámen začne lehce vibrovat. Má stabilizační efekt na výkyvy nálad nebo nejrůznější panické ataky. Posiluje imunitní systém, pomáhá odvádět toxické látky z kůže a má dokonce ochranný vliv proti záření z počítačů. V neposlední řadě ulevuje od alergie a přináší hluboké emociální léčení.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme tekoucí vodou, nabíjíme na slunci.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.