Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu ŽenyDívky vám v abecedním pořadí představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.
Křišťál

Kámen průzračné, čiré barvy se vyskytuje v nalezištích po celém světě. Je přiřazen Slunci i Měsíci a jeho elementy jsou oheň i voda.

Duchovní účinky: Jeho hlavními atributy jsou síla, harmonie, meditace, ale hlavně ochrana a léčivé schopnosti. Tento minerál je univerzální a také nejúčinnější ze všech drahých kamenů, který naprosto harmonizuje energii. Má povzbuzující účinky na psychiku, pomáhá v rychlém osobním růstu, samostatnosti a dokonce v jasnozřivosti. Eliminuje také škodlivé působení elektromagnetického záření a čistí nejen naši duši nebo auru, ale rovněž geopatogenní zóny. Lze jej využít jako regulátor pro ostatní kameny.

Léčebné účinky: Má univerzální využití i z hlediska fyzických potíží.

Nabíjení a očista: Čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.

Kunzit

Léčivý kámen fialové, růžové, zelené nebo čiré barvy pochází z Brazílie, USA, Barmy nebo Madagaskaru. Náleží planetám Venuše a Pluto, jeho živlem je země.

Duchovní účinky: Je silným duchovním kamenem, jež umožňuje hlubší meditaci, otevírá srdeční čakru a jeho nositel se stává pokornějším. Ochraňuje před negativitou, rozpouští staré nepotřebné emoce, ale stejně tak vztek, nervozitu nebo strach. Pod jeho vlivem dochází k lepšímu soustředění.

Léčebné účinky: Je vhodný k uvolňování zatuhlých svalů v důsledku nahromaděného stresu, posiluje imunitu, podporuje oběhový systém a mírní bolesti kloubů.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod tekoucí vodou, nabíjíme na denním světle. Na přímém slunci ztrácí barvu.

Karneol

Červený nebo červeno-oranžový kámen, který se vyskytuje v nalezištích ve Skotsku, v Brazílii, USA, v Uruguayi, ale najdeme ho také v České republice nebo na Slovensku. Jeho planetou je Slunce a elementem oheň.

Duchovní účinky: Má stabilizující schopnosti, jež provází jeho vysoká energie. Pomáhá dodávat odvahu, pozitivní vidění světa a motivuje k úspěchu. Podporuje sebedůvěru, výřečnost a zbavuje strachu z veřejných projevů. Je vhodný k odstraňování nejrůznějších závislostí, zklidňuje a činí nás trpělivějšími.

Léčebné účinky: Povzbuzuje sexuální apetit, je prevencí kožních onemocnění, výborné účinky má na krev a na případná onemocnění s ní spojená. Je vitálním kamenem, který zvyšuje plodnost, je vhodné jej použít také při neurózách nebo depresích.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme jej slunečním světlem.

Foto: profimedia

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.