Kouzlo náhodného seznámení či láska na první pohled bude v budoucnosti známá pouze ze starých filmů. Podle nedávné studie by se do roku 2037 mělo ve Velké Británii narodit více dětí rodičům, kteří se seznámili přes seznamovací aplikaci či na webových stránkách, ve srovnání s těmi, již se setkali postaru.

Podle této studie provedené Imperial College Business School se v příštím desetiletí narodí 40 procent „elektronických dětí.“ Jinak řečeno se narodí více potomků těm, kteří si našla partnera online.

Výzkum, o kterém informoval server The Independent, se mimo jiné zaměřil také na fakt, jak v poslední době vznikají vztahy. Ze zprávy vyplývá, že téměř jeden ze tří vztahů, které začaly mezi lety 2015 a 2019 vznikl online, zatímco mezi lety 2005 a 2014 to byl jen jeden z pěti. Podle odborníků se tato čísla do roku 2030 ještě dramaticky zvýší.

„Digitální svět zjednodušil proces seznamování, je tedy snadnější si někoho najít a zároveň zajistit, aby odpovídal veškerým kritériím,“ řekl Dr. Paolo Taticchi, hlavní pedagog na Imperial College Business School. Dále dodal, že rok 2035 bude rokem k nalezení lásky a začátkem nové éry seznamování 21. století.

Všechny tyto informace byly publikovány ve zprávě Future of Dating, které byla sestavena z dat seznamovací platformy eHarmony a Úřadu pro národní statistiku.

Foto: pixabay.com/StartupStockPhotos