Brání vám při pohledu do zrcadla přerostlá ofina a konečky vlasů jsou nadmíru roztřepené? Pak je asi nejvyšší čas na zastřihnutí. Bohužel teď kadeřnické salony nejsou kvůli karanténě otevřené, ale nezoufejte. Poradíme vám, jak se svépomocí ostříhat doma.

Než se do úpravy vlasů pustíte, zhluboka se nadechněte a zklidněte. S rozklepanýma rukama se do ničeho raději nepouštějte. Špatný pohyb nůžek jen těžko zamaskujete.  

Dobré nůžky

Na stříhání vlasů je důležité použít správné nůžky. Rozhodně si nepůjčujte ty na papír od vašich dětí! Tento nástroj totiž musí být ostrý jako břitva. Pokud doma kadeřnické nůžky nemáte, využijte ty na stříhání textilu.

Suché vlasy

Mokré vlasy jsou delší než suché a pokud nejste odborníci, je velmi snadné udělat chybu. Raději si hřívu předem pořádně vyfoukejte a vykartáčujte. Když máte hodně neposedné vlasy, tak je lehce přežehlete, aby se všechny narovnaly.

Kousek po kousku

Řekněte si, o kolik chcete vlasy zkrátit a při úpravě postupujte pomalu. Jestli chcete konečky zkrátit maximálně o pět centimetrů, zastřihněte je nejprve o tři. Vždycky můžete ubrat, ale přilepit si vlasy zpátky bohužel nelze.

Samotný střih

Když jste připravena, chyťte pramen vlasů mezi ukazováček a prostředníček a táhněte dolů až tam, kde chcete učinit střih. Hlavně mějte hlavu pořád ve stejné poloze, ať vám nevzniknou zuby. Stříhejte vždy pod prsty, ne nad nimi.

Využití gumičky

Pokud se neodvažujete délku odhadovat pomocí prstů, vezměte si na pomoc gumičku. Předkloňte se, vyčešte si vlasy dopředu a na temeni hlavy vytvořte culík. Potom se zvedněte a mějte culík před obličejem. Pomalu s gumičkou sjíždějte dolů.

Jestli chcete vlasy jen mírně postupně sestříhat, posuňte si gumičku co nejdál ke konci culíku. Pro výraznější sestřih nechejte gumičku asi 10 cm nad koncem culíku. Pak už stačí jen vzít nůžky do ruky a pustit se do stříhání vykukujících vlasů z gumičky.

Foto: pixabay.com/RyanMcGuire