Manželství princezny Diany s princem Charlesem nebylo ideální, ale ani před svatbou tomu nebylo jinak. Diana ve vztahu s Charlesem trpěla, prý ji často ignoroval a ponižoval. Na zásnubní recepci v Goldsmiths Hall v Londýně ji od sňatku s ním odrazovala jedna členka královské rodiny. Ta mladou dívku varovala, že po svatbě bude jejich vztah ještě horší.

Již před recepcí proběhla mezi Dianou a Charlesem výměna názoru ohledně černých šatů, která na sobě měla. Ačkoliv byla mladá dívka nadšená, že má na sobě šaty od slavných módních návrhářů (Davida a Elizabeth Emmanuelovi), princ prohlásil, že dekolt tohoto modelu je pro člena královské rodiny nevhodný.

Diana si myslela, že volba černých šatů, je to nejlepší co mohla udělat. Pro Charlese byla však tato barva pouze pro držení smutku. Jeho snoubence vytryskly slzy do očí a odpověděla mu: pro tuto příležitost nemám nic jiného vhodného. Když společně přijeli na recepci, oba mlčeli. To ticho prolomil až řev lidí a výkřiky fotografů, kteří na budoucí manžele čekal před  Goldsmiths Hall.

Deprese a sebevražda 

I přesto, že se Diana snažila vystupovat nenuceně, bylo na ni patrné, že se cítí nesvá. A toho si všimla i kněžna monacká (Grace Kelly). Vzala Dianu stranou a poslouchala vše, co mladou dívku tíží a o všech jejích obavách a trápeních. Kněžna ji potom povyprávěla vše o jejím budoucím manželovi a i o velkém nátlaku médií, který ji po svatbě čeká. Na závěr ji řekla s vtipem: „Neboj se. Bude to ještě horší.“

Slova Grace Kelly se naplnila. Dianino manželství bylo katastrofa. Princezna trpěla depresemi a několikrát se prý pokusila o sebevraždu. Po jedenácti letech manželství začal pár žít odděleně, k rozvodu došlo v roce 1996. O rok později všemi milovaná princezna zemřela při autonehodě v Paříži, když unikala před paparazzi se svým přítelem Dodim Al-Fayedem.

foto: ČTK/PA/PA