Dokáží hodně prozradit o svém nositeli, mohou být laskavé, legrační, popisné ale i pořádně zabolet – přezdívky! Po narození nám jméno dají rodiče, v průběhu života však lze získat i jména další. Taková, která o nás či našem okolí více vypovídají. Přezdívky jsou populární napříč časem i kulturami a nejedna slavná osobnost se svou přezdívkou pyšní či se za ni naopak stydí.

Princ Archie Harrison

První potomek vévodkyně Meghan Markle a prince Harryho již plní královské povinnosti. Se svými rodiči se zúčastnil první královské tour po Africe a společně navštívili i arcibiskupa a držitele Nobelovy ceny za mír, Desmonda Tutu. Na Twitteru lze shlédnout video z oné návštěvy a právě tam je slyšet, jak vévodkyně Meghan láskyplně oslovuje svého syna „Bubba“.

Daniel Craig

Když bylo oznámeno, že bude novým, historicky prvním blonďatým, Jamesem Bondem, britský tisk ihned zareagoval a přisoudil mu přezdívku „James Blond“. Rozhodně zní o dost lépe než ta z dob jeho dětství – Mr. Potatoe Head (pan Bramborová Hlava)…

Meryl Streep

Hollywoodská star se doopravdy nejmenuje Meryl. Jde o přezdívku, kterou jí dal otec. Herečka se narodila jako Mary Louise Streep. Jméno Mary zdědila po své matce a babičce; Louise se jmenovala nejlepší přítelkyně její matky. 

Daniel Radcliffe

Než ztvárnil kouzelníka Harryho Pottera a proslavil se, neměl to herec Daniel Radcliffe zrovna lehké. “Nikdy jsem neměl slušnou přezdívku. Říkali mi „kreveto“, protože jsem byl strašně bledý a hubený”, přiznal herec.

A co české hvězdy?

Ani těm se vice či méně přátelská označení nevyhnula. Pavel Zedníček je například známý též jako “Čmaňa”. Jméno mu za dob studií vymyslel kamarád, herec Boleslav Polívka. Petrovi Jandovi z kapely Olympic se přezdívá “Plešatá zpěvačka”. Autorem této přezdívky je všestranný umělec a komik František Ringo Čech. Za svou svalnatou postavu a ekologické cítění si herec Ondřej Vetchý vysloužil označení „Spravedlivý sval“. Herci Marku Taclíkovi mohou přátelé říkat „Tácek“ a Jiřímu Langmajerovi „Langoš“.

Karel Gott

I hvězdný zpěvák měl své přezdívky. První z nich – „Čuňas“, nezněla příliš lichotivě. Dala mu ji zpěvačka Yvonne Přenosilová a v pozadí jejího vzniku nebyla zášť, ale mistrova podobnost s hercem amerického westernu. Druhou přezdívku – Kadlino, mu údajně přiřkl opilý osvětlovač, který se ho snažil oslovit. Karel Gott byl podle všeho osoba přátelská a veselá, a tak si z „Čuňase“ ani „Kadliny“ nedělal těžkou hlavu, bral sebe i své přezdívky s humorem.

Více o Karlu Gottovi se dočtete zde

Foto: depositphotos.com