V prostorách bývalého historického sídla České strany národně sociální na náměstí republiky probíhá v současné době XIII. ročník festivalu Prague Photo, který představuje přední české fotografické školy, galerie a autory.

Význačné místo zaujímá expozice Střední a Vyšší odborné školy Michael reprezentující tvorbu studentů, která vznikla v nelehké době ovlivněné covidovou pandemií. Studenti zde představují své fotografické publikace a výstavní soubory, které se dočkaly uznání i od odborné veřejnosti. Soubor Marca Schackwitze či portréty Veroniky Tomasové se ocitly i v užší nominaci na cenu pro mladé autory. Mezi vystavenými díly jsou i vydařené parafráze obrazů či ilustrace Alenky v říši divů od Natálie Maškové či výrazný konceptuální soubor Jiřího Huleše zabývající se japonským konceptem Ma. Lockdownové hry Tatiany Zvolské, byly vybrány jako ústřední snímky pro příští XIV. ročník tohoto festivalu.

Fotografický obor střední školy Michael je nejstarší soukromou institucí s tímto zaměřením u nás a v současné době prochází výraznou změnou studijního programu tak, aby jeho budoucí absolventi byli schopni zvládat i tvorbu audiovizuálních děl a nových médií. Technologické zázemí včetně moderně vybavených ateliérů se studiovými světly a bohatým příslušenstvím i zkušení, v oboru působící pedagogové jsou zjevně přínosem pro své studenty. Výuka školy se vedle reklamní a umělecké fotografie rozšiřuje o vytváření audiovizuálních děl, základů kamery a nových multimediálních přístupů. Součástí studia je i spolupráce na reálných projektech se společnostmi a nadacemi, nebo možnost zúčastnit se stáží na partnerských školách v zahraničí. Škola pro své studenty pořádá i fakultativní specializované workshopy nad rámec výuky.

Talent studentů a jejich odbornosti se rozvíjí tak, aby jejich tvorba splňovala vysoká profesionální měřítka. Absolventi, kteří se výborně orientují v multimédiích, mají široké uplatnění v mediálních a reklamních agenturách, ve zpravodajství a žurnalistice či ve filmových a televizních studiích. Mohou dál pokračovat ve studiu na Akademii Michael nebo na VŠKK.

Festival Prague Photo s expozicí školy Michael potrvá až do neděle 28.11. a je otevřen od 11.00 do 19.00 hodin.

Foto: archiv Škola Michael

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.