Členové královské rodiny se často účastní dobročinných událostí, reprezentují svou zem v zahraničí, věnují se charitě nebo cestují po Británii a plní svou službu veřejnosti. Co však dělají, když mají své diáře prázdné a mohou si užívat volného času?

Královna Alžběta II.

Ačkoliv je královna již dáma v letech, je pořád plná energie. Obvykle se probouzí v 7.30 a po snídani se vrhá na papírování. Alžběta II. tráví volný čas odpovídáním na dopisy, setkává se svými zaměstnanci, diplomaty, biskupy či soudci. Každou středu pak má pravidelné setkání s premiérem.

Královna se za tak dlouho dobu v úřadě naučila velmi dobře zorganizovat svůj den, a tak každé schůzce věnuje dvacet minut a přesně ví, kdy těch dvacet minut vyprší.

Jen co jsou schůzky hotové, jde se projít se svými psy. V podvečer pak studuje co se dělo ten den v parlamentu. Kromě procházek má královna ráda i fotografování, stejně jako vévodkyně Kate.

Foto: ČTK/PA/Jonathan Brady

Princ Charles

Syna královny zatím nejvíce zaměstnává jeho 13 dobročinných nadací. Mimo jiné je však vášnivým zahradníkem a zajímá se i ekologii, o které naspal dvě knihy (Harmony: A New Way of Looking At The World a On the Future of Food).

Dále se ve svém volnu věnuje malování akvarely, ačkoliv nebyla jeho díla kritiky přijata příliš přívětivě. Princ je také příznivcem anglického fotbalového klubu Burnley FC. Město Burnley navštěvuje pravidelně a jeho charitativní projekty pomáhají městu s různými projekty.

Foto: ČTK/PA/Jane Barlow

Princ William

Dříve pracoval princ jako pilot záchranné helikoptéry u britského Královského letectva. A poté začal létat jako pilot vrtulníku letecké záchranné služby East Anglian Air Ambulance.

Od této práce však upustil a zaměřil se na své královské povinnosti a na svou roli otce. „Své rodičovské povinnosti beru velmi vážně. Chci vychovat ze svých dětí dobré lidi.“ Pokud má chvilku volna, rád si jezdí zalyžovat.

Foto: ČTK/PA/Richard Stonehouse

Vévodkyně z Cambridge

Kate je maminkou na plný úvazek, ale stejně jako její muž William se svědomitě věnuje i svým královským povinnostem. Stejně jako královna miluje fotografování a díky jejímu talentu a nadšení pro tento koníček získala čestné doživotní členství v prestižní Královské fotografické společnosti.

Kromě fotografování je i skvělou kreslířkou. Dále se Kate věnuje různým sportům. Miluje turistiku, tenis a plachtění. V roce 2017 společně se svým manželem a princem Harry vytvořila projekt Heads Together, který bojuje proti stigmatizaci mentálně postižených lidí.

Foto: ČTK/PA/Mike Egerton

Foto: ČTK/PA/Victoria Jones