Lehká tělová mléka bychom měli na začátku podzimu vyměnit za hutnější krémy, nejlépe za oleje. My doporučujeme vyzkoušet ty přírodní, které jsou dnes už snadno k dostání a hodí se i na pokožku s alergií či jiným kožním problémem.

Protože jsou oleje hutné, je nejlepší jimi tělo ošetřovat po večerní sprše či koupeli, protože mají celou noc na to, aby se vsákly do pokožky a ne do vašeho oblečení. Pokud dáváte přednost voňavým tělovým produktům, můžete do vámi vybraného oleje přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Nebo je samozřejmě možné zvolit kosmetický olej, kterých v drogerii najdete více než dost.

A jaké oleje jsou pro péči o pokožku těla nejlepší? Mezi ty s lehčí konzistencí patří určitě kokosový olej, ten je velmi příjemný a snadno se vstřebává, jen je spíše chladivý a tak se asi lépe hodí do teplejších dnů. Výborný a krásně voňavý je olej z meruňkových jadérek, který se hodí nejen pro dospělé, ale také pro masáže miminek.

Už klasikou je středně hutný mandlový olej. Ten je pro podzimní a zimní období více než vhodný a má navíc neutrální vůni. Anti-age olejem je ten jojobový, dobře se vstřebává, patří mezi ty méně mastné a hezky bojuje s vráskami. Stejně dobrý je pak arganový, který žen pro jeho vyšší cenu používá pouze na obličej. vhodný je také avokádový olej, který má typicky zelenou barvu, ale také se dobře vstřebává a je skoro bez vůně.

foto: depositphotos.com/VadimVasenin

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.