Ohnivé období Lva začíná v noci 23. července a přináší nám celkové povzbuzení, ozdravení, nové tvůrčí podněty a inspirace, chuť do života a jeho intenzivnějšího prožívání, říká známá astroložka Alita Zaurak.

Před novoluním ve Lvu (od 23.7. do 1.8.) můžeme doslova spalovat vše přebytečné a zatěžující – ať už se jedná o tuky či zbytečné strachy a jiné negativní emoce. Životní energii a radost čerpáme přímo ze slunce, ze vzduchu, nemusíme tedy tolik jíst a vymýšlet si další a další požitky, které by nás dočasně uspokojily.

Osvoboďte tělo i mysl od nezdravých návyků

V této jednoduchosti a ve stavu intenzivnějšího spojení se svým božstvím, ve stavu sebevědomí se také snadněji osvobozujeme od nejrůznějších nezdravých či přímo škodlivých, mysl a city zatemňujících návyků – ať už jde o kouření, alkohol nebo přílišné jezení masa Můžeme napsat například takzvaný “ohnivý dopis”, kde vyjádříme vše, co nás na daném člověku doslova dopaluje a štve. Tento dopis pak můžeme rituálně spálit a užít si stav úlevy.

Spálit můžeme samozřejmě i další předměty či písemnosti spojující nás s minulostí a blokující tak přijetí nových prožitků a radostí či doslova darů života. Novoluní 1.8. (přesně v 5.15) je dnem spočinutí se sebou a v sobě. Udělejme si čas na sebe, alespoň pár hodin se obklopme neviditelným kruhem, uprostřed něhož si můžeme uvědomit a procítit, co nás opravdu baví a těší, co je pro nás zdravé a příjemné, naplňující, co nám přináší radost a energii, čemu se chceme a budeme věnovat po celý následující rok.

Denní rutina umí pomoci

Po novu do úplňku ve Lvu (od 1.8. do 15.8.) přidáváme do svého každodenního života nové návyky a činnosti, pro které jsme se během novu jednoznačně bytostně rozhodli. Skvělé je třeba započít ranní cvičení jógy či přímo Surja Namaskar – pozdrav slunci.
V tom nám může napomoci i Merkur, který se 2.8. začíná znovu pohybovat kupředu, ukončuje období retrogradity (od 7.7.), během něhož nás někdy přímo nutil či ještě nutí znovu procítit a vnitřně si prohlédnout své polozapomenuté zasuté vnitřní záležitosti, které se nám tak nechce řešit.

Jeho tlaky mohly obzvláště “zhoustnout” od 19.7., kdy zacouval znovu do citlivého znamení Raka. Vstup Merkura do Lva 12.8. nám jistě dodá ještě více optimismu a chuti do života – mnohé, především rodinné záležitosti, jsme již vyřešili a můžeme tedy oslavovat! Začne tak doba aktivního odpočinku – zvýšenou hladinu životní energie budeme moci využít třeba na výšlap do hor, výlety na kole. Mnozí si však raději budou dobíjet baterky prostě ležením na slunci. Rozlišit, co pro nám energii dává a čím se spíše vyčerpáváme je jedním z nejdůležitějších úkolů v této fázi.

Období Lva nám dobíjí baterky

Je dobré si uvědomit, že období Lva je jakýmsi akumulátorem celého roku ve Zvěrokruhu – čerpáme energii na celý rok a výsledky budeme moci pozorovat až se zima opravdu zeptá, co jsme dělali v létě. Venuše se 28.7. též přesouvá z vodního citlivého znamení Raka do hravého ohnivého Lva – konečně si můžeme splnit své vlastní potřeby, věnovat se svým zájmům, užívat si letní dny více naplno a intenzivně. Roztoužená a zářící i pěkně rozehřátá Venuše se den za dnem blíží k Marsu, který jí v sexuálním zvířecím avšak kultivovaném znamení Lva očekává již od začátku července. Jejich vysoce léčivé setkání a prolnutí však proběhne až 24.8, v prvních dnech období Panny. Kvadrát Venuše s Uranem ve dnech kolem 2.8. může přinést konflikt lásky a svobody. Potřeba svobodně si užívat může přinést spíše chaos a rozčarování, zmatek ve vztazích a milostném životě.

Odvěké otázky spojené s tímto tématem vyplavou tedy na povrch a možná nám připomenou situace ze začátku března, kdy se nastala podobná konstelace. Naslouchejme tedy pozorně tomu, co nám Venuše ve Lvu vlastně sděluje – co to opravdu znamená milostné a sexuální sebevědomí, sebepřijetí, které si nemusíme nijak dokazovat zevně. Tak můžeme mnohem harmoničtěji zvládnout výzvy těchto dní.

S úplňkem oslavíme život

Příjemný a možná jaksi nápravný či uzdravující bude trigon Venuše s Jupiterem 9.8. Mladá žena v plné síle zažije podporu a poučení či přímo zasvěcení od svého staršího zkušeného ctitele a učitele. Podobná situace jsme již zažili ve dnech kolem 10.5., kdy toto blahodárné spojení s Jupiterem zažívala mnohem akčnější Venuše v Beranu.

Mnohem dříve, již ve dnech kolem 25.7. se do stejného pozitivního ohnivého vztahu s Jupiterem ve Střelci dostává již zmíněný Mars ve Lvu. Tentokrát bude tedy poučen a zasvěcen náš vnitřní bojovník a aktivní tvůrce – činnosti, projekty a tvůrčí aktivity, kterým se chceme věnovat budeme moci uchopit z většího nadhledu. Možná dostaneme i podporu “shůry”, což může znamenat jak pomoc či poradu z duchovního světa, tak i nabídky k veřejnému působení, sdílení své práce či tvoření s větším množstvím lidí.

V těchto dnech bude též ideální vydat se na dalekou cestu či řešit záležitosti a dělat rozhodnutí spojené s cestováním. Úplněk nastává 15.8. a může být skutečně radostnou a vědomou oslavou života ve společnosti dobrých přátel a podobně smýšlejících. Slunce ve Lvu dává přednost poněkud konzervativnějším a tradičním radovánkám, zatímco Luna ve Vodnáři přináší hlubokou bytostnou potřebu ve změně a možná nás tedy chvílemi bude notně provokovat a probouzet ze zdánlivě idylického poklidného spánku ega. Zkusme tedy tentokrát něco nového a experimentálního – ať už se jedná o milostný život, tvůrčí činnost, cestování, podnikání, práci s lidmi nebo životní styl. Domy horoskopu, v nichž se Slunce i Luna ve 22stupni Lva a Vodnáře budou nalézat, nám mohou napovědět, o jaké konkrétní životní oblasti se jedná.

Období Lva je tedy tentokrát opravdu intenzivní a ohnivé, hlavně v jeho poslední fázi. Jistě nám to po náročném a opravdu hluboce pracovním čase Raka přijde vhod. Hrajme si, tvořme, užívejme – pokud možno však moudře a zdravě, v souladu se sebou. Oheň krásně hřeje, povzbuzuje či spaluje nečistoty, může však též ublížit ve chvíli, kdy se vymkne kontrole, stejně jako naše ego a jeho touha zažívat a prožívat více a více, někdy i násilně překonat hranice svých možností. Radost z toho, že jsme, radost bez vnější příčiny nemůže nikomu ani ničemu ublížit a naopak nás dělá mnohem přitažlivějšími pro druhé.
Milí přátelé, zdravím z Domu Slunce na břehu Berounky, děkuji za pozornost a přeji krásný a zářivě radostný čas vrcholícího léta!

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."