Chvíle po milování jsou jedinečné. Vášeň se pomalu vytrácí, ale krásný pocit souznění a z blízkosti toho druhého si můžete ještě chvilku užít. Nepřipravujte se o ně jen proto, že pořád někam pospícháte. Nic vám neuteče a bude vám krásně… Poradíme vám, čemu se po sexu vyvarovat.

Úprk do sprchy

Bez sprchy byste si určitě nepřipadala zrovna nejlíp. Když však poběžíte ihned po skončení akce do koupelny a budete se drhnout a sprchovat jako po sportovním maratonu, mohl by si partner myslet, že se ho (a jeho tělesných tekutin) tak trochu štítíte. Na nic nemyslete a raději mu pošeptejte, že se vám to moc líbilo.

Nebuďte on-line

Chytré telefony a další telekomunikační technika vám umožní vám být neustále v kontaktu s celým světem. Ale sex, včetně chvíle po něm, je natolik intimní záležitostí, že by měla patřit opravdu jen vám dvěma. Kontrolovat ihned po skončení vášnivé chvilky váš facebookový profil nebo nově příchozí maily je neomluvitelné.

Nevyptávejte se

Přitulit se k sobě a něžně si vrkat do ucha je příjemné. Můžete partnerovi pošeptat třeba to, jak byl úžasný nebo jak jste s ním ráda. Zkuste se však vyvarovat dotazů typu „na co myslíš“, nebo „co kdybychom měli konečně miminko“ Muži obvykle nechtějí po sexu příliš filozofovat nebo nedej bože plánovat.

Nejezte

Dojem z vášnivé chvilky můžete pohřbít také tím, že rovnou z postele prchnete do ledničky pro něco dobrého. Doplnit energii sice musíte, ale počkejte s tím, až budete oba „zpátky v realitě“ a užijete si dobré jídlo společně.

Vypněte mobil

Dost možná vám během milování pípla SMS nebo máte zmeškaný hovor. Zkuste chvilku vydržet, než vezmete mobil do ruky a začnete vyřizovat, co jste zmeškali. Dost možná zjistíte, že to nebylo zas tak důležité, aby vám to zkazilo krásné chvíle po milování.

Neuklízejte

Někdy to vypadá v ložnici jako po boji. Narychlo svlečené oblečení se válí po zemi a postel je rozházená. Zapomeňte chvíli na nepořádek. Když se hned po milování zvednete, začnete lamentovat, jaký je tam binec a jaká jste chudinka, že musíte pořád uklízet, vašeho partnera to spolehlivě otráví a vy sama sobě zkazíte náladu.

Nekritizujte

Dost možná neproběhlo milování přesně podle vašich představ. Buďte však taktní a odpusťte si negativní hodnocení bezprostředně po tom, co jste skončili. Nikdo neslyší rád, že není v posteli zrovna nejlepší. Kritiku však každý přijme snáz v rozhovoru u kafe nebo při jiné vhodnější příležitosti.

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.