Kdo by neznal Andersonův příběh o mořské panně, která se pro lásku rozhodla stát člověkem. Pohádkář Hans Christian Andersen patří mezi nejznámější dánské rodáky. Vypravte se k mystické soše Malé mořské víly do malebné Kodaně.

Kodaň je dánskou metropolí a nachází se v ní mnoho důležitých pamětihodností. Nenechte si ujít královský palác Amalienborg, na jehož kulatém náměstí můžete každý den v poledne sledovat střídání stráží. Nebojte se ztratit v přilehlých uličkách. Nebo si rovnou vypůjčte kolo a projezděte si Kodaň křížem krážem. Na kole tu jezdí téměř každý a to za každého počasí. Cílem vaší projížďky může být například pestrobarevný Nyhavn, v češtině Nový přístav. Právě zde prožil část života právě Hans Christian Andersen. Sedněte si k řece a poobědvejte čerstvého lososa. Skvělá příležitost pro nasávání skandinávské atmosféry.

Mír a lásku z Christiánie

Svobodné město Christiania je území s alternativně žijící komunitou, polonezávislou na zbytku Dánskou. Její obyvatelé se považují za národ a Christiánie není ani součástí Evropské unie. Vznikla v 70. letech po vlně přistěhovalců komunity hippies. Volnomyšlenkářský styl života se snaží udržet dodnes a vy zde máte jedinečnou možnost nakoupit řemeslné výrobky nebo ochutnat praženou kávu.

Za zábavou do parku Tivoli

Tak trochu jiné turistické poznávání nabízí zábavní park Tivoli. I ten je v Kodani legendou, funguje od roku 1843. Můžete v něm tak najít nejstarší horskou dráhu na světě. Je ze dřeva a překvapivě stále funkční. V nabídce je ale samozřejmě i spousty moderních atrakcí pro všechny věkové kategorie. Pokud se vám dělá špatně jen z pomyšlení na nabízené adrenalinové zážitky, zajděte do parku na jeden z mnoha nabízených koncertů nebo se jen tak projděte obklopeni zelení.

Praktické informace

Přímý let do Kodaně trvá z Prahy necelou hodinu a půl. Na serveru letenkylevne.cz zakoupíte zpáteční letenku již od 1982 Kč. Doporučujeme zarezervovat si hotel alespoň na 3 noci, abyste si v klidu prohlédli nejdůležitější památky Kodaně. Pokud chcete výlet zkombinovat s dalšími zajímavými místy, vyzkoušejte unikátní vyhledávač serveru letenkylevne.cz, který vám dle zadaných kritérií nabídne nejvýhodnější letenky.

Text: Petra Holíková

Foto: Letenkylevne.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.