V pátek 5. října se v rámci Noci vědců vrací do plzeňské Techmanie oblíbená expozice Člověk a zvíře. Třicet exponátů zajímavě a – jak už je v Techmanii zvykem – velmi zábavně seznámí návštěvníky se světem živočichů a umožní na místě prozkoumat rozdíly mezi lidskými a zvířecími schopnostmi.

„Řada z nás běžně používá přirovnání, v nichž odkazujeme na rozvinuté smysly a schopnosti zvířat. Máš zrak jako rys, jsi moudrý jako sova nebo třeba máš sluch jako netopýr. Naše expozice Člověk a zvíře vás nenechá zůstat pouze u slov a velmi poutavě každého zájemce přiměje, aby své možnosti a schopnosti na místě otestoval. Hned se ukáže, jestli je na tom s danou dovedností lépe člověk nebo zvíře,“ láká k návštěvě expozice David Lobotka, manažer programového oddělení Techmania Science Center.

Expozice Člověk a zvíře.

Dokážete skočit dál než blecha? Ručkujete jako opice či snad máte stisk lepší než hyena? Expozice Člověk a zvíře vám na 800 m2 dokáže, jak málo fyzických schopností oproti zvířatům člověk má, ale i přes všechny tyto nedostatky se díky vyvinutému myšlení a přizpůsobivosti dokázal dostat až na vrchol dnešní společnosti. Exponáty konstrukčně sází na hravost a jednotný vzhled. Oblé tvary a image stylizovaných buněk vytváří originální zázemí pro hru a poznávání. Expozice je určena pro širokou veřejnost a co do designu i konceptu je uzpůsobena tak, aby podněcovala k zájmu o fyzickou aktivitu a k objevování vlastních fyzických možností nezávisle na věku návštěvníka.

Každý zájemce si může otestovat dynamiku svého oka v porovnání s orlím zrakem krále dravců nebo porovnat svůj sluch se sluchem delfína. Je zřejmé, že znalosti získané díky návštěvě nové expozice Člověk a zvíře si snadno díky vtipu a zábavě zapamatují malí i velcí návštěvníci. Poznání nabízené prostřednictvím zábavných her je koncept vlastní celé Techmanii. Ta návštěvníkům doslova na každém metru nabízí optimální poměr zábavy a zajímavých informací.

Expozice Člověk a zvíře.

Interaktivní exponáty jsou doplněné také řadou atraktivních odborných informací. Každý si tak přijde na své – stejně jako Techmania Science Center je i sama expozice Člověk a zvíře určena celá rodině.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.