V pražském Foru Karlín proběhlo v sobotu 11. listopadu slavnostní vyhlášení výsledků již patnáctého ročníku kadeřnické soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards. Zájem o letošní soutěž ze strany salonů byl nad očekávání. Do soutěže se přihlásilo více kadeřníků s větším počtem kolekcí než v minulém roce. Titul Kadeřník roku 2017 a pomyslného kadeřnického Oscara nakonec získal Igor Sedlák ze salonu Igor Sedlák v Prešově. Po třech letech vlády českých kadeřníků tak putuje titul na Slovensko.

Vítěze jednotlivých kategorií vybírala nezávislá mezinárodní porota složená z odborníků. Součástí této poroty byly kadeřnické hvězdy a také zástupci fashion světa. Celkově bylo uděleno 13 ocenění v jednotlivých kategoriích. Letošní novinkou bylo to, že výsledky byly vyhlášeny ve stejném roce, ve kterém byla soutěž odstartována.

13 kadeřnických „Oscarů“ pro ty nejlepší

Kadeřníkem roku se na základě hodnocení odborné poroty stal Igor Sedlák, který se svojí černobílou kolekcí získal prvenství i v dalších dvou kategoriích: Dámský komerční účes Slovensko a také Cena tisku SK. „Rád bych poděkoval celému týmu, který mi s kolekcí pomáhal a také svojí ženě. Těší mě, že jsem byl v nominaci i s Petrou Měchurovou, protože jsem se od ní o focení kolekcí hodně naučil, takže děkuji i jí… mám velkou radost,“ řekl při přebírání ceny Sedlák. Dvě ocenění putovala také do salonu Hairthusiasts, Jan Hlaváček získal za svoji barevnou kolekci titul Kolorista roku a obhájil tak prvenství z loňského ročníku. Bodoval také u novinářské poroty a získal Cenu tisku CZ.

Dvě ceny získal i salon New You, ve velmi vyrovnané kategorii Pánský komerční účes si prvenství odnesl Martin Tyl a v umělecké kategorii Avantgarda byl oceněn jeho kolega Robin Bilka.

Tradičně silná kategorie Dámské účesy se dělí do čtyř kategorií. Za kolekci pro Dámský účes Praha byla oceněná Petra Měchurová ze Salonu Petra Měchurová. Cena v kategorii Dámský účes Čechy putovala do plzeňského Salonu RT a získala ji se svojí kolekcí Romana Topinková. V kategorii Dámský účes Morava se z ocenění radovala Marcela Blechová z Kadeřnického salonu TOP. Ocenění za Dámský účes Slovensko získal celkový vítěz Igor Sedlák ze Salonu Igor Sedlák. V kategorii Tým roku se nakonec z prvního místa radoval salon TONI & GUY. Titul Objev roku, který mohou vyhrát kadeřníci do 21 let, získala Pavlína Fulínová, která je také ze salonu TONI & GUY. Udělena byla také Cena veřejnosti, kterou převzala za Českou republiku Lenka Bechyňová ze salonu Yvett Röhrich a za Slovensko Petra Podolanová z Kadernictvo Valéria Brokešová.

Vlasové trendy pro podzim a zimu 2017

Slavnostním galavečer, který svým vtipem okořenila moderátorská dvojice Iva Pazderková a Jakub Prachař, se nesl již tradičně ve slavnostním tónu. Přítomní hosté zhlédli v rámci programu také představení vlasových trendů Essential Looks od Schwarzkopf Professional s názvem ICONIC COLLECTIONo podzim a zimu 2017. Tato kolekce představuje tzv. „Best of“, tedy ty nejvýraznější trendy Essential Looks kolekcí z posledních let.  Vlasová show v podání týmu technologů vedených mezinárodním školitelem Tiborem Priklerem hýřila barvami a technickou propracovaností jednotlivých účesů. Krystalizující a jedinečnou vlasovou show s názvem Nadechnutí představila loňská držitelka titulu Kadeřník roku Misha Čadková.

Slavnostní vyhlašování vítězů kadeřnického umu doplnil doprovodný hudební a také adrenalinový program. V rámci Bungee show předvedli profesionální akrobaté, kteří se učili létat v Escuale Circo de Carampa. Poté pódium opanovaly rytmy bubnů, kterými karlínské forum zaplnila skupina Marimba live drums.

Slavnostní večer, který byl oslavou krásy, kreativity a technické dokonalosti a prezentoval nejlepší účesy za letošní rok, si nenechali ujít ani veřejně známé osobnosti. Večer ozdobily svojí přítomností topmodelka Zuzana Stráská, modelka Kateřina Sokolová, herečky Míša Maurerová a Bára Mottlová, ani moderátorka Gabriela Lašková.

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Award’s 2017

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.