Plesy mají u nás vekou tradici, ale ne každý si na ně potrpí. Pokud tedy patříte mezi občasné „plesovnice“ a nechcete se nákupem či půjčením šatu ruinovat, my víme jak na to…

Nákup, ale i půjčení plesových šatů dnes není levná věc, pokud tedy pro vás plesání není alfou a omegou zimní sezony, neřešte ani tak šaty, jako doplňky. Řekněme, že plesové šaty, jsou velkou vstupní investicí. Měly by být nadčasové, abyste je vynesly mnoho sezon a pořád byly elegantní a hlavně vám sedly. Je dobré volit neutrální barvu, ani ta z módy nikdy nevyjde. Střih by měl lichotit vaší postavě a pokud se dají šaty upravit, když trochu přiberete, nebo zhubnete, je to jen bonus navíc. Pokud tedy takovou róbu máte, hýčkejte ji a pečlivě halte do ochranných obalů, na mnoho let vám teď stačí obměňovat ji pouze stylovými doplňky.

Podle poslední módy

Co jste si nedopřály u nadčasových šatů, můžete u doplňků. Výstřelky módy a trochu divočiny udělají z každého outfitu velký originál. A co že se nosí letos? Zlato, zlato, zlato… Zkuste to s něžnými páskovými sandálky, které udělají z každé nožky tu Popelčinu. Hitem je samozřejmě i výšivka nebo korálkové zdobení, to si můžete dopřát třeba na psaníčku, nám se líbilo tohle černé. Letošní zimu se slaví velký návrat kožešin, samozřejmě hlavně umělých, ty nezatíží faunu ani peněženku. Můžete si samozřejmě vybrat přímo kožíšek, nejlépe v jiné než tradiční barvě, třeba modré, fialové nebo rudé. Nebo méně okázalý nákrčník. Šperky jsou samostatnou kapitolou a zase jde jen o to, jak je máme rády a kolik chceme investovat, každopádně, levné a trendy jsou střapce, které si módní tvůrci tuto sezonu hodně oblíbili.

Foto: depositphotos.com/Fotolit2

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.