Známá kartářka a vědma, Helen Stanků, si pro tento týden vytáhla kartu Poustevník, která je o tom, že je dobré si někdy trochu „poodstoupit“ a dát věcem čas, aby vše mohlo ubíhat správným směrem.

Karta: Poustevník

Poustevník vám naznačuje, že čas nyní pracuje pro vás. Abyste mohli započít nové, je potřeba dokončit to staré. Vnímejte to jako varování před zbrklým rozhodováním. Je čas ještě raději mlčet a nechat věcem vlastní průběh. Přinese vám to pár dalších kamínků do mozaiky. Před vydáním se na další pouť je potřeba nalézt tu správnou cestu. Ostražitost je jeden z pilířů moudrosti. Vidění pod povrch věcí chrání před nástrahami pastí. Mystický Poustevník radí opatrnost i v těch nejbanálnějších každodenních záležitostech. Je nutné přestat věci zanedbávat, protože i malý kamínek může spustit lavinu. Lepší je nyní zvolit ticho, než házet slova do větru.

Symbolika Poustevníka je o světle vhledu zářícího do světa materie. Osvobozující moudrost pravdy se ukrývá hluboko před lidskými zraky. Je světlem, je láskou proudící se silou, jež přináší život do fyzického světa. Myšlenka pravdy se vtěluje do života. Má neskutečnou moc. Poustevník je kartou člověka hledajícího Pravdu. Trpělivě, klidně a s rozvahou. Jako o hůl se opírá o svůj rozum i osvícení, jež zpola ukrývá a využívá s rozvahou. Díky své síle může Poustevník odolávat i působení Ďábla. Tato karta je o práci na svém rozvoji i vzdělávání se. Vědomého oddálení od rušících vlivů, které již přestaly vyhovovat a také o hledání víry v sebe a své schopnosti.

Tato karta také označuje někoho, ke komu se chodí o rady. Může to být lékař, soudce, učený vědec, filozof, nebo kněz. Můžete také navázat kontakt se zrozenci v Panně. Když si k tomu doložíte kartu Slunce, Velekněze, nebo Soudu, otevírá se vám fantastická cesta poznání. Pro ty, kdo kašlou na sebe i svůj rozvoj tato karta nese obtíže. 

Více o Helen Stanku na www.dobrakartarka.cz

Foto: DepositPhotos.com/free/pressmaster

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.