Posedlost věčným mládím je jakýsi podivný trend dnešní doby. Naštěstí jsou mezi námi ženy, které umí stárnout s grácií, bez přehnaných plastik a šatníku ve stylu teenagera. Pojďme se u nich inspirovat.

Doba není jednoduchá a stárnutí zrovna moc nepřeje – zejména tomu ženskému. Co je u mužů „interesantní“, je u žen nezajímavé. Proto mnoho žen kolem čtyřicítky začne šílet a pokud na to má peníze, postupně se začne svěřovat do rukou plastických chirurgů. A když už jednou tenhle „omlazovací“ kolotoč začne, často skončí pohromou, kdy dámy vypadají jako plastové panenky Barbie bez mimiky. Naštěstí existují ženy, pro které je věk jen číslo, stárnou s grácií, a jestli absolvovaly nějaké „vylepšení“, je tak decentní, že ho ani nezaznamenáte.

Co pomáhá k elegantnímu stárnutí?

Společným motivem těchto slavných žen, které vypadají ve čtyřiceti, padesáti, i šedesáti pořád krásně, je šťastný život. Tedy láska, která je naplňující, spokojenost s tím jak žijí, a samozřejmě také zdravý životní styl. Ale pozor, většina z nich říká: Ano, žiju zdravě, ale ne tak, aby mi to bralo radost ze života.

Julia Roberts (51)

Slavné americké herečce by padesátku hádal málokdo. K nohám jí padali nejzajímavější muži světa, ale ona nakonec skončila v náruči kameramana Dannyho a je s ním léta šťastná. Začátek vztahu byl dramatický a Julia tenkrát řekla: „Vím, že mi naši lásku mnoho lidí vyčítá, já ale vím, že s Dannym budu šťastná celý život.“ Asi měla pravdu, protože na její tváři bez plastik je vidět štěstí.

Cindy Crawford (53)

Cindy je stejně úchvatná, jako když s  kariérou modelky před lety začínala. Na rozdíl od mnoha kolegyň i po padesátce dostává lukrativní zakázky. A co za tím stojí? Spokojená rodina, milující manžel i dcera, která jde v jejích šlépějích. U Cindy ale hraje roli pevná vůle, už v mládí věděla, že krása není zadarmo, cvičila a pečlivě se o sebe starala. V tom nepolevuje ani dnes a sklízí zasloužené ovoce.

Helen Mirren (73)

Co dodat, i když není Helen klasická kráska, má svůj osobitý styl a i po sedmdesátce vypadá nádherně. Opět v tom hraje roli láska, s manželem se k sobě i po letech chovají jako hrdličky. Taky si ale Helen drží svůj styl. Zajímavé oblékání a charakteristický účes podtrhují kouzlo britské herečky.

Jana Krausová (65)

Když je řeč o krásných ženách, není možné nezmínit českou herečku a výtvarnici Janu Krausovou. I po šedesátce vypadá krásně, pečuje o sebe a nepodléhá velkým módním výstřelkům, což jejímu stylu svědčí. Je vidět, že i u nás ženy začínají chápat v čem spočívá zralá krása.

foto: depositphotos.com/DenisMakarenko

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.