Fyzická krása je často velmi matoucí a co se týká partnerství, může to být tak trochu tenký led. Zvlášť u mužů. Řiďte se proto raději příslovím, že není“ všechno zlato, co se třpytí“ a pokud toužíte po klidném a naplňujícím vztahu, na vyložené „krasavce“ raději zapomeňte.

Kouzlo osobnosti, charakterové kvality i schopnost zabezpečit rodinu jsou hlavními přednostmi perspektivního partnera. A nemusí to být zrovna ideál krásy. Jistěže – nic není naprosto černobílé – a asi i v tomto případě platí, že stav, kdy to ve vztahu ne úplně klape, vás může potkat i s mužem, kterého příroda fyzicky tolik neobdařila. Pořád je tu ale menší pravděpodobnost, protože platí, že:

Krasavec ví, že je hezký

Na obdiv se dobře zvyká. Za tu dobu, co seladon chodí po světě a rozněžňuje ženské pokolení půvaby svého vzhledu, mu tak trochu nabobtnalo ego a on pohodlně přivykl dvoření svých obdivovatelek. V úsměvech dívek i žen vidí odraz své dokonalé krásy, je sebestředný, s ženami si rád hraje a těžko si vybírá tu pravou.

Neváží si vás

Když se náhodou zadaří, a vy se jakoby zázrakem dostanete do bodu, že se moderní „Dorian Gray“ sníží k tomu, aby se s vámi pustil do něčeho tak zavazujícího jako je vztah, počítejte s tím, že to nebudete mít jednoduché. Tím spíš, pokud jste méně atraktivní než on. Pokušení totiž často stoupá s množstvím nabízejících se příležitostí a krasavec lehce nabude dojmu, že se po vašem boku připravuje o další nová dobrodružství nebo o zajímavé příležitosti. Může si přece vybírat.

Nuda k ukousání

Snaha o to vás pobavit, překvapit nebo na vás udělat dojem se většinou nekoná. Je urostlý a hezký a vy byste si toho přece měla vážit. Hezounek se nesnaží na vás zapůsobit, protože má pocit, že nemusí. A tak zatímco on vedle vás pouze jaksi „je“, vy neustále usilujete o to, abyste do vztahu vnesla nové nápady, energii a lámete si hlavu s tím, jestli je celá takhle nuda vaše vina. Není! Ale nečekejte, že se to zlepší…

Chytré ženy mají ošklivější muže

Ženy jsou ve vztahu s ošklivějšími partnery daleko šťastnější. Potvrzují to mnohé vědecké studie a například na Státní univerzitě na Floridě vědci na základě výzkumu uvedli, že heterosexuální vtahy jsou úspěšnější v případě, že žena je významně atraktivnější než muž. Pořád totiž platí, že obyčejný nebo ošklivý partner není tolik přitažlivý pro své okolí a také si své krásné partnerky o mnoho víc váží, je snaživější a více se zajímá o to, jaké má žena potřeby.

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.