Druhý červnový víkend bude pražská náplavka Hořejšího nábřeží patřit milovníkům vín, rybích specialit a všem, kteří se rádi baví.  Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku nejkvalitnějších vín z české i moravské produkce, tradičně i netradičně připravené rybí pokrmy a pouliční umění.

Na březích Vltavy v srdci Prahy bude 10. a 11. června rušno. Na Pražských vinařských a rybích slavnostech nebude nouze o dobré jídlo a pití. Chybět nebude ani hudba a vystoupení českých pouličních umělců, tzv. buskerů. Návštěvníkům se otevře také řeka Vltava, po níž se budou moci přepravovat z jedné strany na druhou loděmi a přívozem.

„Pracujeme s tradicí. Kulinářům a milovníkům gastronomie nemusím připomínat, že k dobré rybě patří dobré víno. Na náplavkách se tyto věci snoubí v jedinečnou harmonii chuťových prožitků,“ říká dramaturg Pražských vinařských slavností Jiří Vrtiš.

„Hlavním lákadlem bude degustace vín, poznávání chutí a vůní, přičemž chceme návštěvníkům odhalit tajemství zvláštností různých odrůd českých a moravských vín. Charizma vltavských náplavek podkreslí příjemnou atmosféru, ve které návštěvníkům představíme naši vinařskou tradici,“ slibuje Vrtiš.

Akce nabízí program pro celou rodinu a vstupné je zdarma.

 

Foto: Archiv

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.