Venku nepanuje zrovna ideální počasí. Sníh je jen na horách, a tak si o pravé zimě můžeme nechat zdát. Zároveň ale ještě nepřišlo ani jaro, a tak je nejvýhodnější trávit volný čas vevnitř, nejlépe v kině. Jaké filmové novinky nabízí únor?

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Komiksové filmy vládnou v kinech už několik let, v naprosté většině z nich ale hrají prim mužské postavy. Jestli toho už máte po krk, ale přesto se vám filmy se superhrdiny líbí, tak je pro vás Birds of Prey trefou do černého.

Slavná záporačka Harley Quinn se totiž rozešla s Jokerem a ve svém padoušském světě se tak řádně emancipuje. Její story má být pořádně akční, krvavá a samozřejmě zábavná. Mimo to hlavní roli obstarala charismatická Margot Robbie, padoucha ztvárnil Ewan McGregor.

V kinech od 6. února.

Judy

Harley Quinn osloví spíše mladší publikum, na své si ale v únoru přijdou i milovnice životopisných dramat. Judy Garland byla kdysi prvotřídní herečkou a mladou hvězdou Hollywoodu. Slávu ji přinesla hlavní role v muzikálu Čaroděj ze země Oz. Za (nejen) pěvecký výkon ve Zrodila se hvězda dostala Zlatý glóbus, pak to ale s ní šlo z kopce.

Alkohol, závislost na prášcích různého druhu, rozpad manželství a čím dál prázdnější peněženka. Bolestný ústup ze slávy zachytila Renée Zellwegerová, která podala tak skvělý  výkon, že si podle všeho kráčí pro druhého Oscara v kariéře. První zlatou sošku vyhrála už v roce 2004 za vedlejší roli v dramatu Návrat do Cold Mountain.

V kinech od 13. února.

Chlap na střídačku

Je vám více po chuti spíše tuzemská filmová tvorba? V takovém případě se můžete těšit na novou komedii Petra Zahrádky (Doktor Martin) se zajímavým ústředním hereckým triem ve složení Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková.

Příběhová zápletka není nikterak složitá. Šťastně vdaná Zuzana (Chýlková) zjistí, že její manžel Jirka (Langmajer) udržuje poměr s jinou ženou (Lenka). Rozhodne se tak pro netradiční, zato pro všechny tři strany výhodně řešení. Jirka bude žít jeden týden se Zuzanou, ten druhý zase s Lenkou. Příliš šťastné řešení to ale nakonec nebude…

V kinech od 13. února.

V síti

Poslední tip zdaleka není zábavnou podívanou. Jde o experimentální dokument, který zachycuje závažný problém dnešní digitální doby: zneužívání mladistvých. Tři dospělé herečky s dětským vzhledem se na sociálních sítích vydávaly za dvanáctileté dívky. Online si jich všimla řada mužů, přičemž většina z nich je oslovila s prosbami o sex přes webkameru či jim posílala fotky svých genitálií. Někteří dokonce zašli tak daleko, že dívky vydírali.

Film „vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení,“ píše ve synopsi filmový distributor Aerofilms.

V kinech od 27. února.

Foto: pixabay.com/annca

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.