Tvrdá slupka, hodnotné jádro: toto tropické power ovoce má velký pečující talent. Díky obsaženým látkám vás udělá krásnou zvenku i zevnitř. A jeho exotická vůně navodí i v chladnějším období pocit, že jste na plážích v Karibiku.

Kokosový ořech je plodem kokosovníku ořechoplodého. O počátcích jeho pěstování se dozvídáme ze záznamů datovaných již 1000 let před naším letopočtem; objeveny byly v Indii. Dnes je tato rostlina rozšířena po většině tropického pásma a využívá se v potravinářství, stavebnictví i textilním průmyslu. Plody kokosovníku obsahují velké množství proteinů, tuků a glycidů, které hydratují a regenerují pokožku, a díky tomu si našly velké uplatnění i v kosmetice.

Krásné vlasy
Kokos posiluje vlasy zevnitř a dodá jim velkou porci péče. Vlasy budou hladší, plnější a zdravější, zmizí i lupy a roztřepené konečky. Jeho tajemství: kokos přirozeně uzamyká ve vlasech hydrataci.
Vlasová péče s kokosem v podobě šamponu a kondicionéru vaši hřívu krásně zjemní. I jako speciální péče ve formě kůry nebo jako olej umí být kokos vlasům velmi prospěšný.

Dokonalá pokožka
V dobrých i špatných časech! Díky hydratačním benefitům je kokos absolutní beauty hrdina mezi pečujícími produkty. Hodí se i pro citlivou a suchou pokožku. Výhody: rychle se vstřebává a nezanechává mastný film.

 

Kosový polibek

Pečující balzám na rty s kokosovým aroma, Labello, 128 Kč

Pokud máte vysušené rty, pak sáhněte po kokosu! Jeho tuk o kůži nejen pečuje, ale zároveň ji chrání před nepříznivým počasím a zabraňuje dlouhodobému vysušování. Bonusem je příjemná exotická chuť!

Další tipy na využití:
– I vaše nehty získají díky kokosovému oleji větší pevnost a zredukuje se jejich lámání. Nenalakované nehty stačí chvilku masírovat olejem. Zjemníte tím i nehtovou kůžičku.
– Mléko z kokosového ořechu je velmi zdravé a téměř bez kalorií. Je též koktejlem vitamínů a minerálních látek, díky kterým má regenerační efekt na buňky vašeho těla. Budete krásná zvenku i zevnitř!
– Kokosový olej lze označit i za tzv. „fat burner“. Tím, že stimuluje látkovou výměnu, zvyšuje (až trojnásobně) spalování tuků.

 

Autor: Alena Babuková

Foto: depositphotos.com/AmeliaFox

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.