Stresuje vás obsluha složitých přístrojů ve fitness centrech, dokonale vypracovaná těla jejich návštěvníků či přeplněné šatny? Návštěva „fitka“ je pro mnohé noční můrou. Na začátku roku je člověk motivovaný snahou plnit předsevzetí, a tak se do společné tělocvičny párkrát vypraví, poté ale nadšení opadá. Pokud jste typ, který nerad cvičí před ostatními, je pro vás řešením domácí workout. Chytré sportovní aplikace vám pomohou, aby bylo vaše úsilí stejně efektivní jako při návštěvě fitness studia.

  1. Seven – 7 minute workout

Být fit nikdy nebylo snadnější a zábavnější. I sedmiminutová cvičení, která jsou prováděna pravidelně, mají svůj účinek. Krátké workouts jsou založeny na intervalovém tréninku s vysokou intenzitou. Výmluva „nemám čas“ zde proto neobstojí. Workout zahrnuje 12 cvičení, z nichž každé trvá okolo 30 sekund. Aplikace je zdarma ke stažení v App Store či Google Play.

  1. Home Workout – No Equipments

S „appkou“ Domácí cvičení – bez vybavení procvičíte všechny hlavní svalové partie těla – hrudník, břicho, záda, ramena i pozadí. Za pár minut každodenního cvičení požadované partie vypracujete a zpevníte. Cvičení vám bude po zadání výšky a váhy upraveno přesně na tělo. Ke stažení zdarma na App Store i Google Play.

  1. Asana Rebel

Pokud jste fanouškem náročnějších silových sportů, ale chcete zlepšit flexibilitu, je pro vás aplikace plná jógových cvičení to pravé. Workouts jsou založené na výdrži, síle i flexibilitě. Trvají od pěti do třiceti minut. Základní verze aplikace je zdarma, prémiová verze je zpoplatněna. Stáhnout si ji můžete na Google Play i v App Storu.

  1. Runtastic

I pro nadšené běžkyně existuje fitness „appka“. V aplikaci můžete sledovat délku tréninku, uběhnutých, ujetých či ušlých metrů, délku stoupání, překonané vzdálenosti, rychlost i spálené kalorie. Objevovat můžete nové běžecké trasy a nastavit si dosahování cvičebních cílů. Vhodná pro Android i iPhone; zdarma ke stažení v App Store i Google Play.

foto: depositphotos.com/lzf

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.