Chladné dny plné plískanic, mrazu a studeného větru jsou tady. Nastal čas teplých kabátů, zimních bot, čepic a rukavic. Naše tělo zahřeje teplé oblečení, doplněné třeba o horké kakao, svařák či grog, jak ale ochránit to, co zimou trpí nejvíce; naši pleť?

Kůže se ve studených dnech chová jinak než v létě. Zátěží jsou pro ni především časté teplotní změny. Vítr, studené vlhké prostředí, ale třeba i ostré horské sluníčko mohou rovněž snadno zanechat své stopy a kvalita vaší pokožky i vlasů může být horší. Přirozenou reakcí pokožky je snížení prokrvení spolu s omezením funkce mazových žláz. Kůže se pak snadněji vysušuje; stane se citlivou a lehce zranitelnou. Proto nám v zimě občas popraskají ruce, ale třeba i rty. Své vykoná i případný nedostatek vitamínů či věčný strašák v podobě nedostatečného pitného režimu.

Základním stavebním kamenem krásné pleti a vlasů jsou dostatek spánku a kvalitní pestrá strava. Hydratování pleti podpoříte také pitím vhodných bylinných čajů, a sáhnout můžete rovněž po nápoji obsahujícím přírodní mořský kolagen a kyselinu hyaluronovou, třeba Natur Collagen Expert Beauty. Zvýšíte nejen příjem tekutin, ale také přísun důležitých vitamínů a minerálů, zároveň podpoříte kvalitu pleti, vlasů i nehtů. Nezapomínejte ani na mazání denním a nočním krémem s doplňkem kolagenu, kyseliny hyaluronové a vitamínů. Měly by být hutnější, aby pokožku dobře ochránily, ale ne olejové.

Na kvalitě naší pokožky se často odrážejí i další faktory; menší pohyb, který je pro zimní období často typičtější, větší únava, ale třeba i stres daný hektickým konce roku. Proto je důležité nezapomínat na dostatek odpočinku a relaxaci. Ideálním řešením pro celkovou regeneraci a pohodu jsou lázně. Otestovat můžete třeba mariánsko-lázeňský dům Reitenberger Spa Medical, který má mimo jiné v nabídce bohaté spa a kosmetické procedury. Mezi nejoblíbenější procedury patří například intenzivní kosmetická péče – zahrnuje odlíčení, čištění pleti, masáž obličeje a aplikaci séra.

 

Foto: Archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.