Patří k nejlépe oblékaným ženám světa a její styl inspiruje miliony fanoušků. Influencerka, bloggerka a návrhářka Olivia Palermo ví, jak být krásná v každé situaci. Nechte se i vy inspirovat stylem uznávané módní ikony.

Půvabnou Američanku s italskými kořeny objevil v roce 2006 fotograf Patrick McMullan, když ji vyfotil na jednom charitativním večírku. Netrvalo dlouho a Olivia se začala objevovat na stránkách módních časopisů. Od roku 2008 byla dva roky součástí MTV show The City, která se zaměřovala na osobní a profesionální život úspěšných mladých žen v New Yorku. Jako členka tohoto projektu pracovala Palermová pro módní návrhářku Diane von Fürstenberg a v časopise Elle.

Účast v pořadu ji proslavila a umožnila jí pracovat na vlastních projektech. Založila si webovou lifestylovou stránku, příležitostně pracovala jako modelka a začala spolupracovat s předními módními domy. Stala se tváří kolekce Mediterraneo, španělské šperkařské značky Carrera y Carrera a podílela se společně s Robertem Reymannem na tvorbě limitované kolekce šperků. A následovaly další nabídky… Palermová kooperovala snad se všemi významnými módními domy, na které si lze jen vzpomenout. Sbírala zkušenosti a nakonec se rozhodla splnit si sen o vlastní značce. Povedlo se a vznikl brand Olivia Palermo, který se od 13. února pyšní novou módní kolekcí. Ta je podle Palermové vytvořena tak, aby šla začlenit do jakéhokoliv šatníku a je určena pro ženy od teenagerského věku, až po sedmdesátnice.

Co ženám radí Olivia Palermo?

  • Šaty musí padnout! Největší faux pas je podle Palermové to, když oblečení ženě nesedí. Pokud člověk s výběrem váhá, má se obrátit o radu na obsluhu v obchodě nebo na kamaráda. Jen v perfektně padnoucích šatech se totiž člověk cítí dobře a sebevědomě.
  • Nebojte se barev! Ani v zimním období není třeba rezignovat na veselé odstíny. Díky nim rozbijete šeď všedních dní a i v čase, kdy je sluníčka poskrovnu, se pozitivně naladíte.
  • Za oblečení není třeba utrácet horentní sumy! Oblečení musí padnout a je jedno, jestli ho koupíte v módním butiku nebo z druhé ruky. Pokud to vaše peněženka dovolí, pořiďte si na sezonu jeden designový kousek. I ten však lze kombinovat s oblečením z e-shopů, běžné produkce či second handů. Jen je opět třeba myslet na pravidlo číslo 1: střih oblečení musí lichotit postavě!
  • Noste to, v čem se cítíte skvěle! Nepodléhejte příliš módním diktátům a volte takové kousky, v nichž máte pocit, že jste úžasná.
  • Nezapomínejte na úpravu vlasů a make-upu! Oblečení samo o sobě nestačí. Pro celkový dojem je třeba dát do pořádku také hřívu a obličej. Jen tak bude celkový dojem perfektní.
  • Outfit obohaťte o doplňky. Díky nim uděláte i z obyčejných džín a bílého trička něco extra. Nebojte se nosit šperky, bižuterii a nešetřete s nimi. Že se zlato nemá kombinovat se stříbrem? Hloupost! Dovoleno je vše, co se vám bude líbit!
  • Mixujte barvy, střihy i textury látek. Buďte odvážná a nebojte se i divočejších kombinací. Váš vzhled bude díky nim jedinečný.
  • Inspiraci hledejte kde se dá. Na módních přehlídkách, internetu, v muzeích, časopisech, ale i na ulici. Je dobré rozhlížet se kolem sebe, inspirace je totiž všude dost a dost.

Foto: ČTK/AP