Nový rok je v plném proudu a pozvánky na akce již plní vaši schránku, ať už mailovou či klasickou? Než na večírek vyrazíte, nezapomeňte si zkontrolovat, zda na pozvánce nestojí předepsaný dress code. Víte co si obléknout, když se žádá semi-formal, casual, black –tie…?  

 „Casual“

Jedná se o velmi ležérní styl oblečení. Můžete si obléct například džíny, triko či svetřík. A navíc, podpatky mohou zůstat doma.

„Cocktail“

Jak název napovídá, je na čase vytáhnout ze skříně koktejlové šaty, které doplníte o elegantní lodičky na jehlovém podpatku a malou kabelku. Pokud však nejste šatový typ, můžete zvolit i pánský styl oblékání, neboli kostýmek a bílou košili. K nim lze obout podpatky či mokasíny.

„Semi – formal“

Velmi ošemetný dress code. Nejde o zcela formální, ale ani o ležérní styl. Pokud si nevíte rady, sáhněte po tzv. „malých černých“ sahající po kolena, botách na podpatku a krásných špercích. S takovým outfitem nešlápnete vedle…

„Business casual“

V tomto případě se nemusí jednat o předepsané oblečení na večírek, ale o denní dress code, který je třeba dodržovat v zaměstnání. Ideální volnou jsou pouzdrové šaty, sukně či společenské kalhoty s halenkou nebo dobře padnoucí košilí. A co obutí? Nohy patří každopádně do lodiček!

 „Black tie“

Tento styl je nejformálnější ze všech. Zatímco muži obléknou v tomto případě smoking, ženy by měly mít krásnou róbu, doplněnou o elegantní šperky, kabelku typu psaníčko a boty s uzavřenou špičkou. Nejvhodnějšími barvami jsou černá, tmavě fialová, tmavě modrá i vínová.

Foto: pixabay.com/Pexels