Plný měsíc se v červnu vyhoupne na oblohu hned první víkend. Přízvisko dostal podle sezony sladkých jahod, která právě odstartovala. Co dobrého od úplňku tentokrát čekat?

Úplněk ovlivňuje naši Zemi mnoha způsoby. Například působí svou gravitační silou na zemský povrch. Tak vznikají slapové síly, jejichž důsledkem je například příliv a odliv. Měsíc v úplňku však ovlivňuje také na naši psychiku, ať už pozitivně či negativně.

Jahody, kam se podíváš

Kulatá luna rozzáří oblohu už tento víkend a kompletní bude v 5:41 hodin středoevropského času. Červnovému úplňku se také přezdívá jahodový. Není to však kvůli barvě, ale díky období, které je bohaté na sklizeň ovoce, konkrétně na červené bobule jahod. Název mu dali původní obyvatelé Ameriky, kteří v tuto dobu sbírali oblíbené sladké lesní plody.   

Nálada ohnivého Střelce

Deváté znamení zvěrokruhu je považované za pozitivní. Střelci v sobě mají oheň, vášeň a jsou to lidé nabití energií, kteří touží po dobrodružství. Obecně je lze považovat za optimisty. Protože červnový úplněk ovlivní znamení Střelce, bude mít velký potenciál.

Právě nyní je nejlepší čas na to zapracovat na sobě, zbavit se starých strachů a začít si více věřit. I když se na cestě objeví překážky, je důležité nenechat se odradit. A přesně s tím může pomoci silná a sebevědomá energie úplňku ve Střelci. Co všechno bychom chtěli v následujících týdnech zvládnout a co je doopravdy důležité? To jsou otázky, které si je nyní dobré pokládat.

3 znamení, která budou obzvlášť profitovat

Ke šťastlivcům, kteří si úplněk ve Střelci i dobu po něm naplno užijí, patří Vodnáři. Do života dostanou nejen pořádnou porci energie, ale také šanci nahlédnout na problémy zvenku a získat tím ten správný vhled. Také dostanou příležitost naučit se řešit problémy s chladnou hlavu a hlavně pochopit, že důležité je zůstat aktivní.

Do trojice, která pocítí vliv luny nejvíce, patří jedno z vodních znamení, konkrétně Ryby. Pochopit, co se uvnitř nás děje a více si věřit – i to jsou úkoly, které by nyní měly jít snáze. Stanovit si cíle a pozitivně hledět do budoucna, to je plán, který mají Ryby pro toto období.

Skupinku třech znamení uzavírají Střelci, kteří si úplněk užijí ze všech nejvíce. Nebude jim chybět energie, pozitivní myšlení i schopnost brát ostatní lidi ne jako konkurenci, ale jako zdroj inspirace.

 

Foto: Depositphotos