Doba je plná stresu, všichni na vás tlačí, nálada se často dostává pod bod mrazu… Ruku na srdce, nemůžete si za tu nespokojenost tak trochu sama? Máme pro vás pár tipů, jak žít život možná o něco příjemněji.

Všechno souvisí se vším, pokud ráno vypravíte manžela i děti, pak letíte do práce, kde se nezastavíte, sotva doběhnete domů, začnete skákat kolem sporáku, usínáte sotva se hlava dotkne polštáře  a tak to běží den za dnem, kde by se v životě vzala radost, která je pro každého z nás tak důležitá? Opravdu ale není ve vašem životě nic, co by se dalo změnit?

Dvacet minut každý den

Je opravdu smutné, že všem okolo věnujeme mnoho času, ale sami sobě nedokážeme dopřát dvacet minut denně. Přitom stačí, každý den po návratu z práce zavřít dveře obýváku – ložnice, prostě místa, kde budete mít klid, natáhnout se na gauč, postel nebo na jógovou podložku, pustit meditační nebo třeba vážnou hudbu a jen dýchat a snažit se soustředit na každý nádech a výdech. Myšlenky se hned nezastaví, ale po čase se to podaří.

Detox od sociálních sítí

Facebook, instagram a mnoho dalších, jsou zábavou i poutem s přáteli, ale je opravdu nutné na nich “viset” každý den? Je překvapivé, když zkusíte takový malý detox a nebudete je sledovat každou volnou chvíli, kolik ušetříte času. Kamarádka mi vyprávěla o svém “sociálním detoxu” a přiznala, že byla v šoku, jak až je na sledování přátel, fotografií a zajímavostí závislá. Prý měla takový “absťák”, že si přišla jako narkoman. Po destidenním detoxu se rozhodla vědomě omezit sledování facebooku na deset minut denně a prý má mnohem víc času na sebe.

Sex je tady, uvolněte se!

Z výzkumů vyplývá, že mnoho žen se neumí při sexu uvonit a tak raději volí předstírání, aby partnerovi vyhověly a měly klid.  Neuspokojivý sex často začíná už na začátku vztahu a “úspěšně” pokračuje po celé jeho trvání, což někdy může být i dvacet, třicet let! Tak trochu revoluční, americká, sexuální koučka Paulina Kafes klientkám říká, že je nutné především poznat své tělo, protože jak můžete chtít po partnerovi, aby vás uspokojil, když samy nevíte, jak to udělat. S poznáváním nemusíte začínat nijak “lechtivě”, ale třeba s jógou. Při ní se naučíte procítit každou část těla, naučíte se pracovat s dechem  a to vše pak využijete při samotném sexu. Také je nutné před partnerem nic netajit, říci narovinu co vám dělá dobře a co ne. A pokud dvacet let předstíráte orgasmus a máte pocit, že už nedokážete ve vztahu nic změnit, zajděte za partnerským – sexuálním koučem, který vám může pomoci.

Ženskost není hanba

I když ve firmách je často trendem, aby byly všichni zaměstnanci, bez ohledu na pohlaví, tak trochu stejní – roboti, je dobré nezapomínat na to, že jsme ženy. Tedy tvorové emocionální u kterých by rozum vždy neměl být na prvním místě. Pokud se tedy v práci musíte chovat korektně, je dobré se “vyřádit” někde jinde. Lákal vás vždycky tanec, nebo kurzy malování či astrologie? Jen do toho… Najděte si koníčka, u kterého můžete naplno projevit své ženské emoce.

Bez péče o tělo to nejde

A na závěr je důležité říci, že žena se potřebuje líbit, osobně si myslím, že naprosto každá žena bez výjimky… Líbit bychom se  ale měly hlavně sobě, protože když se nám podaří, být se sebou spokojené, záříme a líbíme se i svému muži a okolí. Jak toho docílit? Každá z nás má svou cestu, ale určitě je dobré rozmazlit tělo koupelí, promasírovat se co nejčastěji oblíbeným krémem nebo olejem. Když je možnost, zajít na masáž. Udělat si jednou nebo dvakrát týdně čas na procházku, jógu, tanec, běh, cokoli vám dělá radost. Za oblečení není nutné utrácet spoustu peněz, ale musíte se v něm cítit dobře, i sexy nejlépe.

V jednoduchosti je krása, říkávala moje babička a já jí jako dítě moc nerozuměla. Dnes jí chápu bezvadně. Když slevíme ze spousty pravidel, která jsme si v hlavě samy vystavěly a zjedodušíme svůj život, jak to jen jde, zbyde nám víc času pro sebe i pro nejbližší. Protože je jistě šlechetné, když radíte všem ve svém okolí, soucítíte pomáháte a podporujete, ale pokud pak nemáte dvacet minut denně jen pro sebe, něco je špatně…

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.