Spánek je očistný, zkrášlující a posilující. Zabalit se do deky a okamžitě usnout, se však nepovede pokaždé. Přinášíme vám několik rad a tipů, se kterými nebudete muset počítat ovečky až do rána, ale naopak usnete jako dudek.

Kdo si v noci dostatečně odpočine, má ráno čistou hlavu připravenou pro nové nápady, více energie, a k tomu ještě porci krásy navíc. Pro někoho usnout není problém, ale jsou i tací, kterým to trvá třeba i půl noci. Pokud se zatím bráníte léčbě medikamenty, vyzkoušejte některý z našich tipů.

  • Koupel

Teplá koupel se zklidňujícími extrakty a esencemi jako jsou levandule, sléz, meduňka, chmel, santalové dřevo a med, dokáže organismus harmonizovat a utřídit myšlenky. Na vás pak bude čekat krásná a klidná noc.

  • Vůně

Také relaxační vůně ve spreji dokáží tělo správně naladit. Nastříkat se dají do místnosti, na polštář. I polštářky naplněné uvolňujícími bylinkami jako je například levandule, umí navodit spánek.

  • Mléko nebo čaj

Tradičním receptem proti nespavosti je hrnek teplého mléka s medem. Pokud tento nápoj nepatří k vašim favoritům, můžete ho nahradit šálkem meduňkového čaje. I ten posílí vnitřní klid, zklidní a uvolní.

  • Klidový režim

Před usnutím se vyhýbejte větší fyzické námaze. Také sledování dramatických filmů může mysl rozjitřit a vy budete špatně usínat. Minimálně hodinu před spaním byste proto neměli dělat nic, co by vás zbytečně rozptýlilo nebo rozproudilo krev.

  • Tma a ticho

Ideálním prostředím pro spánek je tmavá místnost, bez rušivých prvků v podobě televize či počítače, které by odváděli pozornost. Jen ve tmě a tichu totiž tělo začne produkovat ty správné hormony a dojde k jeho uvolnění a regeneraci.

Jak si kdo ustele, tak si i lehne…

… a prozradí tím jaký vlastně doopravdy je a jak myslí. Co o nás říkají polohy při spánku?

Pozice na zádech

Jestli si hovíte v této poloze, jste sebevědomá a otevřená bytost. Také nejste žádná padavka a jen tak vás něco nerozhodí. Pokud spíte rovně, natažená jako svíčka, máte na sebe i život velké nároky.

Srolovaná ke straně

Této poloze se také říká ježek a kdo usíná schoulený do klubíčka, bývá citlivěji založený, ale také kreativní. Lidé, co spí na boku, bývají veselí, přátelští, rádi se baví, a neberou život tak vážně.

Na břiše

Pokud upřednostňujete tuto polohu, sázíte rádi na jistotu a jste značně cílevědomí. Kdo ve spánku objímá polštář, bývá sice trochu přecitlivělý, ale má bojovného ducha.

Foto: Depositphotos.com